Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

“Wszyscy do Schronu!” – piknik historyczny [FOTORELACJA]

Sprawdź

co u nas słychać

"Wszyscy do Schronu!...

“Wszyscy do Schronu!” – piknik historyczny [FOTORELACJA]

“Wszyscy do Schronu!” – piknik historyczny [FOTORELACJA]

Aktualności

Piknik Historyczny w stylu retro przyciągnął zarówno tych, którzy pamiętają okres PRL-u jak również dużo młodszą część publiczności. W czasie wydarzenia przygotowaliśmy atrakcje dla ducha i ciała. Uczestnicy mogli zwiedzić wystawę czasową: Turystyka i rekreacja w PRL-u oraz wysłuchać mini prelekcji o prezentowanych plakatach oraz Przeciwatomowy Schron dla Władz Miasta Poznania”. W trakcie konkursów można było sprawdzić wiedzę historyczną („Koło Fortuny”) oraz zmierzyć się z piosenkami z epoki („Jaka to melodia?”). Za atmosferę minionego wieku odpowiadały grupy rekonstrukcyjne Projekt MIŚ oraz GRH 13 Batalion. Nie zabrakło grochówki, wody sodowej i waty cukrowej.

Wystawę „Turystyka i rekreacja w PRL-u” wraz z wydarzeniem towarzyszącym: piknikiem historycznym „Wszyscy do schronu!” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Proponowane

No data was found
Logo UE