Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Przedszkola i szkoły

Oferta

dla grup

Przedszkola i szkoły

Przedszkola i szkoły

Przedszkola i szkoły

Wybrane przez Państwa zajęcia możemy również poprowadzić dla grup o specjalnych potrzebach edukacyjnych (z niepełnosprawnością słuchu, wzroku i intelektualną). Prosimy o wcześniejszy kontakt, celem jak najlepszego dostosowania zajęć do potrzeb uczestników. W przypadku grup z niepełnosprawnością słuchu prosimy o przybycie z tłumaczem języka migowego.

Zapraszamy do odkrywania dziejów wielkopolskiej drogi do niepodległości w naszych muzealnych oddziałach. Przygotowane przez nas formy edukacji muzealnej powstały z myślą o różnych grupach docelowych.

Oferta dla przedszkoli i szkół realizuje, ale i uzupełnia podstawę programową nauczania, łącząc zakres tematyczny wielu przedmiotów takich jak historia czy język polski.

Spacery historyczne wiodą szlakiem znanych i mniej znanych poznańskich ulic, przybliżając ważne dzieje naszego regionu i kraju.

Z kolei wykłady tematyczne, prowadzone przez pracowników merytorycznych naszego muzeum oraz zaproszonych gości, z pewnością zainteresują dorosłych miłośników historii.

Pytania dotyczące aktualnej oferty edukacyjnej prosimy kierować mailowo: edukacja@wmn.poznan.pl lub telefonicznie 691-266-779.

Informacje dotyczące zapisów oraz kosztów znajdą Państwo pod wybraną formą zajęć.

Materiały do pobrania:

Oferta edukacyjna 2024
Format: pdf,
10MB
Regulamin lekcji dla szkół
Format: pdf,
443 KB
Logo UE