57 wniosków złożono w konkursie architektonicznym na nowe Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Pod koniec lutego dowiemy się ilu wnioskodawców spełniło warunki i zostało dopuszczonych do rywalizacji w pierwszym etapie konkursu. Jego wyniki poznamy w połowie maja. Zwycięski projekt planujemy ogłosić pod koniec lipca.

Nowe Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie na Wzgórzu Św. Wojciecha. Ogłoszony konkurs obejmuje przygotowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej obiektu oraz zagospodarowanie parku, znajdującego się w sąsiedztwie. Od uczestników konkursu oczekuje się nie tylko podkreślenia wartości  funkcjonalno–użytkowych tego miejsca ale także historycznych. Nowe muzeum znajdzie się w pobliżu Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan, Pomnika Armii Poznań, klasztoru Karmelitów i Parku Cytadela.

Prace będą oceniać architekci z całej Polski i z zagranicy. W Sądzie Konkursowym zasiądzie także dyrekcja muzeum, miejscy urzędnicy i konserwator zabytków. Zwycięzca dostanie 70 tysięcy złotych i będzie mógł uczestniczyć w opracowaniu dokumentacji, na podstawie której zostanie ogłoszony konkurs na projekt nowego muzeum.  Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 35 tys. zł, a trzeciego – 25 tys. zł.

Więcej informacji o konkursie : http://www.wmn.poznan.pl/konkurs-mpw-poznan/  

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.