Od dzisiaj zapraszamy naszych odbiorców do zwiedzania nie tylko ekspozycji stałej, ale również do przechadzek wirtualnych w przestrzeni ekspozycji stałej Muzeum Powstania Wielkopolskiego 11918-1919.

16 lutego przypada rocznica Rozejmu w Trewirze. 103 lata temu miał on zakończyć agresywne działania pomiędzy Polakami a Niemcami. Pomimo formalnej deklaracji, walki toczyły się aż do czerwca, a ostatecznie zakończył je Traktat wersalski (28 czerwca 1919 roku). Rozejm w Trewirze jest jednak pierwszym uznaniem żądań Polaków, co do przyłączenia historycznej Wielkopolski do Polski.

Z okazji 103 rocznicy rozejmu zapraszamy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na wirtualny spacer. Dzięki możliwościom medialnym można odwiedzić nasze muzeum oraz poznać historię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 bez wychodzenia z domu. Wirtualne zwiedzania pozwalają na nowe formy edukacji, w której ograniczenia geograficzne znikają, jak również na inną prezentację samej kolekcji. Zapraszamy na poznanie naszej ekspozycji stałej bliżej, inaczej niż dotychczas było to możliwe.

Wirtualny Spacer po ekspozycji stałej Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Wirtualny spacer po wystawie przygotowała firma SCANPORT.PL (www.scanport.pl)

Powrót do listy kategorii Aktualności