15 maja startuje dziewiąta edycja Poznańskich Dni Rodziny. Na mieszkańców Poznania czekają ponad dwa tygodnie wypełnione wydarzeniami edukacyjnymi, kulturalnymi, sportowymi i rekreacyjnymi organizowanymi wspólnie przez Miasto, poznańskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe i firmy.

Do akcji zainicjowanej przez Miasto Poznań przyłączamy się i my – Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. A oto co dla Was przygotowaliśmy:

 

„RODZINNE WYPRAWY DO WIELKOPOLSKICH MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ”

Data: 15.05.-01.06.2021

Organizator: Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII – oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Miejsce: https://www.facebook.com/muzeumfort7

Cena: 1 zł

Informacje o wydarzeniu:

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII zaprasza do udziału w rodzinnych spacerach służących popularyzacji miejsc pamięci narodowej w Wielkopolsce. Muzeum pomoże w organizacji rodzinnych wypraw, dostarczając wskazówek o miejscach, które warto odwiedzić. Poprowadzi, zaprezentuje interesujące informacje i… zachęci do uczestnictwa w konkursie, w którym nagrodzonymi będą nie pojedyncze osoby, lecz całe rodziny! Zapraszając do udziału w wiosennych spacerach, Muzeum przypomina o konieczności przestrzegania wymogów bezpieczeństwa sanitarnego, unikania tłoku i zgiełku.

  • 15 maja na stronie facebook.com/muzeumfort7 przedłożone zostaną propozycje miejsc pamięci narodowej w Wielkopolsce, które warto odwiedzić w ramach akcji Muzeum Martyrologii Wielkopolan -Fort VII. Celem wprawy mogą jednak stać się także lokalizacje spoza przygotowanej listy.
  • W kolejnych dniach na stronie Facebooka Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII umieszczone zostaną posty z informacjami nt. każdego z zaproponowanych przez miejsc.
  • Soboty i niedziele (15 – 16 maja, 22 – 23 maja i 29 – 30 maja) to czas na rodzinne wyprawy. Muzeum zachęca do wykonania podczas rodzinnej eskapady trzech fotografii, a po powrocie do domu zredagowania maksymalnie czterozdaniowego tekstu prezentującego wrażenia lub refleksje związane z wizytą w miejscu pamięci. Tak skonstruowany słowno-obrazowy post prosimy umieścić na prywatnym profilu Facebooka i wysłanie linku do postu na adres: mmw@wmn.poznan.pl.
  • We wtorki 18 i 25 maja oraz 1 czerwca komisja złożona z pracowników Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII będzie oceniała posty znajdujące się pod linkami wysłanymi na muzealny adres e-mail. W każdym tygodniu trwania akcji Poznańskie Dni Rodziny 3 najlepsze posty zostaną udostępnione na stronie Facebooka Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. W ten sposób docenimy Państwa wysiłek jako odkrywców i popularyzatorów miejsc pamięci narodowej.
  • Nagrodą do autorów najlepszych postów będą bilety specjalne do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w symbolicznej cenie 1 PLN od każdego członka rodziny, który uczestniczył w wyprawie do wybranego miejsca pamięci narodowej oraz pamiątkowa niespodzianka dla najmłodszych uczestników akcji. Uprawnione do skorzystania z nagrody są trzy pokolenia: dzieci wraz z rodzicami i dziadkami! Rodzinną wizytę w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII z wykorzystaniem biletu w premiowanej cenie będzie można złożyć po ponownym otwarciu palcówki, nie później jednak niż do 14 sierpnia 2021 r.

 

„SPRAWDŹ SIĘ! – QUIZY EDUKACYJNE WIELKOPOLSKIEGO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 17.05.-21.05.2021, 24.05.-28.05.2021

Godzina: 12.00

Miejsce: https://www.facebook.com/Wielkopolskie.Muzeum.Niepodleglosci.Poznan

Organizator: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Cena: bezpłatne

Informacje o wydarzeniu:

Kiedy wybuchło Powstanie Wielkopolskie? Czym są „okuloki”? Kto dowodził Armią „Poznań”? Te i wiele innych pytań, zagadek oraz wyzwań znajdzie się w quizie edukacyjnym przygotowanym przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w ramach akcji „Poznańskie Dni Rodziny”. Dla młodzieży i dorosłych to okazja do sprawdzenia swej wiedzy, dla najmłodszych – sympatyczna edukacyjna zabawa. Od 17 maja quizy będą pojawiać się na FB Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, codziennie o godz. 12.00.

 

„POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919. DROGA WIELKOPOLAN DO NIEPODLEGŁOŚCI” – WYSTAWA ONLINE

Data: 17.05.2021

Godzina publikacji: 10.00

Miejsce publikacji: www.wmn.poznan.pl

Organizator: Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 – oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Cena: bezpłatne

Informacje o wydarzeniu:

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zaprasza wielbicieli historii na wystawę online prezentującą wielkopolską drogę do niepodległości. Fotografie, mapy i bogate kalendarium przedstawione na 22 planszach to nie lada gratka dla poszukiwaczy historycznych ciekawostek. A dla najmłodszego pokolenia – okazja do zapoznania się z historią będącą powodem do dumy dla Wielkopolan. Wystawa od 17 maja będzie dostępna na stronie internetowej Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

 

„ZA KÓŁKIEM DODGE’A WC 52” – FILM EDUKACYJNY

Data: 20.05.2021

Godzina publikacji: 10.00

Miejsce publikacji: https://www.youtube.com/c/WielkopolskieMuzeumNiepodleglosci

Organizator: Muzeum Uzbrojenia – oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Cena: bezpłatne

Informacje o wydarzeniu:

Muzeum Uzbrojenia zaprasza najmłodszych i tych nieco starszych fanów motoryzacji na filmową przejażdżkę amerykańskim Dodge’m WC 52. Ten lekki, wielofunkcyjny samochód ciężarowy był koniem roboczym amerykańskiej armii w czasie II wojny światowej. Przewoził uzbrojenie, amunicję, zaopatrzenie oraz ludzi, bez większego wysiłku pokonując nawet najtrudniejsze przeszkody terenowe. Po wojnie zaś można go było spotkać na ulicach polskich miast i wsi w roli… samochodu do nauki jazdy. Filmowa porcja motoryzacyjnych ciekawostek pojawi się na kanale You Tube Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości 20 maja o godz. 10.00

 

„POZNAJEMY NASZĄ RODZINĘ. TWORZENIE DRZEWA GENEALOGICZNEGO”

–  FILM EDUKACYJNY

Data: 27.05.2021

Godzina publikacji: 10.00

Miejsce publikacji: https://www.youtube.com/c/WielkopolskieMuzeumNiepodleglosci

Organizator: Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 – oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Cena: bezpłatne

Informacje o wydarzeniu:

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy w odkrywanie rodzinnych historii. Międzypokoleniowa współpraca dzieci, rodziców i dziadków zaowocuje stworzeniem rodzinnego drzewa genealogicznego. Jak je wykonać? Tego uczestnicy dowiedzą się z filmu edukacyjnego, który zostanie zaprezentowany na kanale You Tube Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości – 27 maja o godz.: 10.00

 

 

 

 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności