Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Specjalista ds. fotografii i digitalizacji

Oferty

pracy

Specjalista ds. foto...

2024-01-08

Oferta pracy

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości                                                                                                         ogłasza nabór na stanowisko:

SPECJALISTA DS. FOTOGRAFII I DIGITALIZACJI

I. Nazwa  i adres organizatora:

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Ul. Woźna 12, 61-777 Poznań

Miejsce wykonywania pracy: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Św. Marcin 51A,

61-806 Poznań

II. Termin i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

Termin składania aplikacji: do  08.01.2024r.

Planowany termin zatrudnienia w instytucji: luty 2024

Forma zatrudnienia: pełen etat, umowa o pracę  1/1 etatu

Adres do przesłania aplikacji: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Woźna 12, 61-777 Poznań, z napisem na „Nabór na stanowisko specjalista ds. fotografii i digitalizacji„ lub mailowo na adres: rekrutacja@wmn.poznan.pl, tytuł e-maila „Nabór na stanowisko specjalista ds. fotografii i digitalizacji „

III.  Zadania wykonywane na w/w stanowisku:

  1. udział w przygotowaniu stanowiska fotograficznego, w tym weryfikacja zapotrzebowania na sprzęt,
  2. wykonywanie cyfrowej dokumentacji fotograficznej obiektów muzealnych,
  3. postprodukcja plików referencyjnych pozyskanych w wyniku fotografowania,
  4. ewidencjonowanie plików zgodnie z przyjętym standardem,
  5. dokumentacja fotograficzna bieżących wydarzeń muzealnych we współpracy ze specjalistą ds. komunikacji i promocji oraz oddziałami Muzeum.

IV. Wymagania stawiane przed kandydatem:

    Niezbędne:

  1. Wykształcenie min. średnie zawodowe – technikum fotograficzne.
  2. Wymagania kwalifikacyjne:

Niezbędne:

  • doświadczenie w fotografii studyjnej (praca ze studyjnym sprzętem oświetleniowym oraz innymi urządzeniami studyjnymi, znajomość zasad oświetlenia obiektów)
  • dobra znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem barwą (tworzeniem profili),
  • obsługa programów graficznych Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom, Capture One,
  • praktyczna umiejętność obsługi programów biurowych (pakiet MS Office),
  • umiejętność planowania i zdolności organizacyjne.

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy w muzeum lub instytucji kultury na podobnym stanowisku,
  • znajomość zasad digitalizacji zbiorów muzealnych opracowanych przez Narodowy Instytut Muzeów (NIM, dawniej NIMOZ),
  • ukończone kursy lub udział w warsztatach związanych z digitalizacją zbiorów muzealnych, w szczególności organizowanych przez Narodowy Instytut Muzeów (NIM, dawniej NIMOZ),
  • znajomość środowiska WORDPRESS,
  • co najmniej bierna znajomość języka angielskiego.

V. Wymagane dokumenty:

  1. List motywacyjny – własnoręcznie podpisany,
  2. Życiorys – cv – powinien być opatrzony podpisanym oświadczeniem kandydata „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”.
  3. Kserokopie dokumentów potwierdzających zdobyte wykształcenie oraz kserokopie świadectw pracy i ukończonych kursach, szkoleniach, prosimy dostarczyć na rozmowę kwalifikacyjną,
  4. Dokumenty aplikacyjne kandydata, który został wyłoniony w procesie rekrutacji, zostaną dołączone do akt personalnych,
  5. Dokumenty pozostałych kandydatów są przechowywane przez 2 m-ce, a jeżeli w tym okresie nie zostaną odebrane przez osoby, które je złożyły, podlegają komisyjnemu zniszczeniu.

Uwaga!

  1. Oferty, które nie wpłyną w wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.
  2. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo niewybrania żadnego z kandydatów.
  3. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami
Materiały do pobrania

Format

pdf

668 KB
Logo UE