Przetarg na wykonawcę wystawy stałej w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 ogłoszony!

Przetarg na wykonawcę wystawy stałej w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 ogłoszony!

Przetarg na wykonawcę wystawy stałej w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 ogłoszony!

Oddziały

Przetarg na wykonawcę wystawy stałej w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 ogłoszony!

Aktualności, Komunikaty

Nowa wystawa to opowieść o wolności, bohaterach i zwycięstwie, które od lat kształtują i stanowią spoiwo wielkopolskiej wspólnoty.  Chcemy dzielić się tym dziedzictwem z całą Polską oraz wszystkimi gośćmi, którzy odwiedzą nowe muzeum.

Nowe Muzeum to:

  • Ekspozycję o powierzchni ponad 3 tys. m²!
  • Unikatowe eksponaty, nowoczesne multimedia i spektakularną scenografię.
  • Podróż przez 200 lat historii Wielkopolski – od zaborów, przez zwycięskie Powstanie, po odrodzoną Polskę.
  • Wyjątkowy, ostatni moduł wystawy, w którym wybrzmi hasło naszego muzeum: „Zwyciężamy, bo pamiętamy”.

Termin składania ofert 28 listopada 2025

Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Obecnie dobiegają końca prace w części podziemnej obiektu, a na powierzchni pojawiają się budynki, w których swoje miejsce znajdą:

  • wystawy czasowe,
  • sale edukacyjne i audiowizualne,
  • magazyny i pracownie konserwatorskie – niezbędne w każdym muzeum.

Do końca 2025 wykonane zostaną prace o wartości ponad 100 milionów złotych, a całą inwestycją warta jest blisko 400 mln zł.

PRZETARG Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie, dostawa, montaż i uruchomienie wystawy stałej dla ,,Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919″ – Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Proponowane

lato
2026
Lato, lato, lato czeka, Razem z latem czeka rzeka, Razem z rzeką czeka las... ...i czekają też MUZEA!
13.06
2026
Wystawa sensoryczna “Mela i szczun na historycznej ścieżce” otworzyła już swoje drzwi przed zwiedzającymi, my jednak nie...
13.06
2026
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości na PIKNIKU NA FEST w Lesznie!
14-28
CZERWIEC
W czerwcu 1956 roku Polacy po raz pierwszy w powojennej historii domagali się poszanowania praw człowieka i wolności w m...
31.05
2026
31 maja w budynku dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM odbyło się seminarium poświęcone pamięci prof. Zbigniewa Pilarczy...

Dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo UE