Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII na trasie nowej linii turystycznej!

Sprawdź

co u nas słychać

Muzeum Martyrologii ...

Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII na trasie nowej linii turystycznej!

Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII na trasie nowej linii turystycznej!

Aktualności

15 maja rozpoczął się sezon turystyczny. Na poznańskie ulice powróciły historyczne tramwaje i autobusy. Do końca sierpnia zabytkowe pojazdy będą zabierać turystów w najciekawsze i najbardziej malownicze rejony stolicy Wielkopolski.

W tegorocznym sezonie turystycznym Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dobrze znane turystom linie “0” i “100”. Dodatkowo, od 15 maja na poznańskich ulicach pojawiać się będą zabytkowe autobusy, nowej pilotażowej linii nr “102”. Nowa linia, co sobotę będzie zabierać wielbicieli historii do dwóch wyjątkowych muzeów: Muzeum Broni Pancernej oraz Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Fort VII jest szczególnym miejscem na mapie Poznania. To nie tylko interesujący przykład niemieckiej architektury militarnej z końca XIX w.; to przede wszystkim ważne miejsce pamięci, służące utrwalaniu świadomości o zbrodniach popełnionych na polskiej ludności przez niemieckiego okupanta.

Zabytkowy autobus nowej linii turystycznej nr 102, w dziewiczą trasę wyruszył w sobotę 15 maja, o godz.: 10.00, spod Dworca Głównego w Poznaniu. Na pokładzie uwielbianego przez pasażerów „ogórka” – autobusu Jelcz RTO 043, znaleźli się: Przemysław Terlecki – dyrektor naszego Muzeum oraz Tomasz Ogrodniczuk – dyrektor Muzeum Broni Pancernej. Jak wyglądał premierowy przejazd? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Proponowane

No data was found
Logo UE