Muzeum Martyrologii

Wielkopolan - Fort VII

Muzeum Martyrologii

Wielkopolan - Fort VII

Modernizacja wystawy stałej w Forcie VII

Modernizacja wystawy stałej w Forcie VII

Modernizacja wystawy stałej w Forcie VII

Aktualności

Dobiegły końca prace w ramach projektu realizowanego przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, który obejmują m.in. zmiany scenografii wystaw martyrologicznych oraz doposażenie i aranżacyjne ujednolicenie istniejących ekspozycji. W ramach wykonywanych prac pojawiły się opisy będące fragmentami wspomnień więźniów.

Właśnie te wspomnienia tworzą spójną narrację wystaw,

Podkreśla Jacek Kaczmarek, Kierownik Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII.

Omawiając zmiany, które zaszły w przestrzeniach muzealnych dodaje:

Całość podzielona jest na części. Pierwsza – to informacje na temat obozu i operacji Tannenberg, druga – opowieść o warunkach panujących w obozie, kolejne – to informacje o eksterminacji więźniów i miejscach ich śmierci. Wystawy zostały uzupełnione urządzeniami multimedialnymi, które mają ułatwić samodzielne zwiedzanie Fortu VII. – Indywidualni odbiorcy, których zapraszam, zwiedzanie mogą rozpocząć od projekcji filmowej poświęconych historii obozu, która jest doskonałym wprowadzeniem do prezentowanej opowieści o tragicznych losach więźniów pierwszego niemieckiego obozu koncentracyjnego utworzonego na ziemiach okupowanej Polski.

27 grudnia po raz drugi obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Powstańcy Wielkopolscy byli za swoje patriotyczne przekonania, jednymi z pierwszych ofiar Konzentrationslager Posen, utworzonego w Forcie VII. Zapraszamy do poznania losów bohaterów, dzięki którym jesteśmy Polakami. Oddajmy hołd Powstańcom, poznając ich historię! Zmodernizowana ekspozycja stała nie wyklucza zwiedzania z przewodnikiem.

Najbliższe oprowadzania, na które zapraszamy, odbędą się:

29 i 30 grudnia 2022 o godz. 10.30, 12.00, 13.30.

Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, w którego cenę wliczone jest oprowadzanie.

Przypominamy, ekspozycja martyrologiczna przeznaczona jest dla odbiorców powyżej 13 r.ż.

Wystawy zostały zmodernizowane w ramach projektu „Podniesienie wartości wystaw w miejscu pamięci ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego w Forcie VII w Poznaniu”.  Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w wysokości 130 315,31 zł (wartość zadania to 175 038,35 zł netto).

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023
18.01
2023

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII

Zapraszamy 18 stycznia na Ekumeniczną Modlitwę Pamięci w Forcie VII w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Aktualności, Komunikaty

6 stycznia 2023 w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości
6.01
2023

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII

6 stycznie w Święto Trzech Króli zapraszamy Państwa do Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII. Pozostałe oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepod...

Aktualności

"Wigilia w Forcie VII" - historyczna relacja Wacława Poterka
24.12
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz radości ze zbliżającego się Narodowego Dania Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, zapraszam...