Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Ejbry w Muzeum

Przedszkola

Ejbry w Muzeum

Ejbry w Muzeum

Ejbry w Muzeum

Aktualności, Edukacja

„Ejbry w Muzeum” to pilotażowy projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, który poprzez zabawę ma pokazać, że poznawanie historii może być niesamowitą przygodą. Projekt będzie realizowany od września do końca grudnia 2023 roku.

Nadchodzące wydarzenia:

Warsztaty “Jak przybliżać dzieciom tematy trudne” dla nauczycieli i rodziców – 9 listopada 2023 r. (czwartek), godz. 17:00

W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o trudnych wydarzeniach historycznych? Przyjrzymy się tej kwestii na przykładzie historii Powstania Wielkopolskiego.

Prowadząca: dr Beata Tylewska – Nowak (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM)

Czas trwania: ok. 1,5 h

Obowiązują zapisy: tel. +48 691 266 779

Warsztaty “Dzień Fajności w świecie ludzi i psiejskości” z autorką książek Agatą Widzowską. Dla dzieci w wieku 6 – 8 lat

W tym roku z okazji Święta Niepodległości zapraszamy najmłodszych na warsztaty o szacunku i tolerancji, bez których Polacy nie mogliby odbudować swojego kraju po 123 latach zaborów.

Czy 11 listopada to fajny dzień? Zdecydowanie tak. A co zrobić, by fajnych dni w kalendarzu było więcej i by żyło nam się dobrze we własnym kraju? Zastanowią się nad tym uczestnicy muzealnych warsztatów.

Data: 12 listopada (niedziela)

Godz. 12:00

Koszt: 15 zł/dziecko

Wstęp: zapisy tel. +48 691 266 779

Wydarzenia zrealizowane:

Senior z ejbrem w Muzeum

28 października 2023 r. (sobota), godz. 11:00, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 (Stary Rynek 3, Odwach).

Warsztaty dla babć i dziadków z wnukami w wieku 5 – 8 lat. Muzeum historyczne to idealne miejsce na międzypokoleniową wyprawę pełną przygód. Doświadczenie dziadków i ciekawość wnuków to doskonałe połączenie, dzięki którym wspólna zabawa w muzealnych salach będzie dla wszystkich nie lada frajdą.

Obowiązują zapisy: tel. +48 691 266 779. Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 15 zł/osoba.

TYDZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniach 19 – 22 września w Muzeum Powstania Wielkopolskiego (Stary Rynek 3, Odwach) odbyły się warsztaty dla zorganizowanych grup przedszkolnych w związku z corocznym świętem najmłodszych mieszkańców – Tygodniem Przedszkolaka.

W zajęciach wzięło udział blisko 300 przedszkolaków. Punktami obowiązkowymi były: spektakl teatru kamishibai “Jak Kuba i Helenka do Powstania szli…”, odkrywanie sekretów starej walizki oraz spotkanie z rekonstruktorami. Bo muzeum nie musi być nudne!

KONKURS RODZINNY IMIĘ DLA MISIA

Do naszych muzealnych zbiorów dołączyły dwa wyjątkowe okazy! Trocinowe misie pochodzą z 1930 roku i już zadomowiły się na wystawie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919. Wkrótce będą towarzyszyły najmłodszym podczas warsztatów w ramach projektu „Ejbry w Muzeum”. Tymczasem ogłaszamy konkurs: poszukujemy imion dla miśków!

Zasady udziału w konkursie:

prosimy o przesłanie propozycji dwóch imion dla misiów mailowo na adres edukacja@wmn.poznan.pl do 30.09.2023 r.
do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, ale szczególnie liczymy na pomysły najmłodszych
spośród nadesłanych propozycji muzealne jury wybierze imiona dla niedźwiadków
wyniki ogłosimy do 4.10.2023 r. na stronie internetowej i profilu FB.
z autorami wyłonionych imion skontaktujemy się mailowo. Na zwycięzców czeka rodzinny pakiet książek i gadżetów oraz zaproszenia na wydarzenia w ramach projektu „Ejbry w Muzeum”.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
z siedzibą w Poznaniu przy ul. Woźnej 12, a szczegółowe informacje dotyczące m.in. celu, zakresu, i okresu zbierania, przetwarzania i przechowywania danych osobowych oraz praw jakie z tego tytułu przysługują, dostępne są na stronie internetowej Muzeum: www.wmn.poznan.pl

WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy za wszystkie ciekawe i oryginalne propozycje. Decyzją muzealnego jury nasze trocinowe niedźwiadki otrzymały imiona HIPOLIT oraz IGNACY. Z autorami wyłonionych imion skontaktujemy się mailowo. Hipolit i Ignacy dopiero rozpoczynają swoją muzealną służbę na rzecz edukacji ejbrów. Będzie więc jeszcze okazja, by śledzić ich dalsze losy.

Proponowane

No data was found
Logo UE