Einmanny na Cytadeli

Sprawdź

co u nas słychać

Einmanny na Cytadeli

Sprawdź

co u nas słychać

Einmanny na Cytadeli

Einmanny na Cytadeli

Einmanny na Cytadeli

Aktualności

Są obiecywane nowości w Muzeum Uzbrojenia! Na ekspozycji plenerowej pojawiły się kolejne, jednoosobowe, betonowe schrony typu “Einmannbunker”. Dokładnie 5 sztuk. Mamy je dzięki uprzejmości firmy Bridgestone w Poznaniu. Wielkie podziękowania również dla Jarosława Stróżniaka ze Stowarzyszenia Perkun, bez którego pomocy nie udało by się ich pozyskać.

Na historyczne znalezisko natknęli się robotnicy w czasie prac na terenie rozbudowywanej fabryki. Jednoosobowe schrony służyły jako bunkry w czasie II wojny światowej. Można było schronić się w nich podczas nalotu. Każdy ze schronów waży dwie tony, dlatego ich transport nie należał do łatwych. To raczej rzadkie eksponaty. Teraz wzbogaciły zbiory Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie
Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023
Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia
Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...
Edukacja
Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022
Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia
Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...
Aktualności, Muzeum online, Wystawa online
Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022
Muzeum Uzbrojenia
Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.