Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

Bitwa o Poznań 1945

Bitwa o Poznań 1945

Bitwa o Poznań 1945

Aktualności

23 lutego przypada rocznica zakończenia walk o Poznań w 1945 roku. Zachęcamy do obserwowania FB Muzeum Uzbrojenia. Od 20 stycznia czyli rocznicy ogłoszenia alarmu dla Twierdzy Poznań do 27 lutego – codziennie – warto tam zaglądać. Poznacie historię bitwy w zdjęciach, mapach, ciekawostkach “dzień po dniu Twierdzy Poznań”.

Dodatkowo zespół Muzeum Uzbrojenia przygotował atrakcję dla pasjonatów historycznej broni i rozpoczął nowy cykl filmów “Poznań 1945 – uzbrojenie”. Co tydzień Witold Rogowski przybliży i porówna broń używaną przez strony walczące w Poznaniu. Polecamy nasz kanał na YouTube!

Bitwa o Poznań, trwała ponad miesiąc. Po dziś dzień świadomie, lub nie, ale odczuwamy jej piętno – zmienił się układ ulic w Poznaniu, a wprawne oczy jeszcze dziś wypatrzą ślady walk.

Pełną historię walk o Poznań można poznać w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. Bardzo wszystkich zapraszamy do zwiedzania, zwłaszcza, że od 2 lutego znów otwieramy dla Państwa swoje drzwi!

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023

Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia

Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...

Edukacja

Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia

Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...

Aktualności, Muzeum online, Wystawa online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022

Muzeum Uzbrojenia

Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.