W 2021 jeszcze wirtualnie dla kombatantów poznańskiego czerwca 1956 r.

 65 rocznica czerwca 1956 r. już za trzy miesiące. Podobnie jak zeszłoroczne obchody, także te będą przeprowadzone z uwzględnieniem reżimu sanitarnego związanego z panującą epidemia koronawirusa. Ważnym elementem obchodów  jest także bieg – LOTTO poznański czerwiec’56, którego 10 km trasa śladami wydarzeń czerwcowych już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku, także w tym – bieg odbędzie się w formule wirtualnej. Część wpisowego trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają m.in. środki ochrony osobistej i żywność. Biegnąc – wspieramy słuszny cel. To wszystko z zachowaniem wszystkich zasad dystansu społecznego.  Zapisy są już aktywne na stronie www.biegczerwca56.pl

 

– Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich: zawodowo, czasami rodzinnie czy społecznie. Jako organizatorzy biegu mającego przypominać tamte wydarzenia i jednocześnie wspierać kombatantów postanowiliśmy nie zawieszać imprezy – podkreśla Aleksander Rosa, dyrektor biegu. –  Widać, że po okresie izolacji jest duży głód biegania wśród nas. Chcemy to wykorzystać i przeprowadzić jeszcze raz bieg w formule wirtualnej. Jesteśmy jednocześnie pewni, że za rok spotkamy się wszyscy wraz z kombatantami na mecie zawodów na terenie HCP – dodaje Rosa.

 

Jak wirtualna rywalizacja będzie wyglądała w praktyce?

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) – każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety – pokonując jednorazowo 10 km lub „na raty” rozkładając bieg na dowolne 3 dni. Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę techniczną oraz gadżety od sponsorów.

Bieg z okazji 65 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie wirtualną imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie nadal szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Warto dodać, że IV edycja biegu odbędzie się wirtualnie dla wszystkich formatów: zawodników biegnących indywidualnie, na rolkach, z kijkami (nordic walking), sztafet oraz pod nadzorem rodziców – dla dzieci na dystansach ok. 600 i 1200 m.

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu. Zapisy na bieg dostępne pod adresem www.biegczerwca56.pl

Profil imprezy: https://www.facebook.com/biegczerwca56/
 

Powrót do listy kategorii Aktualności