Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

“Poznań retro, czyli lata 20., lata 30. XX wieku”

Publikacje WMN

“Poznań retro, czyli lata 20., lata 30. XX wieku”

“Poznań retro, czyli lata 20., lata 30. XX wieku”

“Poznań retro, czyli lata 20., lata 30. XX wieku”

„Poznań retro, czyli lata 20., lata 30. XX wieku” Dominika Bazaniak, Jan Szymański

Książka powstała w dwóch wersjach językowych (polskiej i ukraińskiej) z myślą o dzieciach i młodzieży. Autorzy zaprezentowali w niej wybrane aspekty życia poznaniaków w latach 20. i 30. XX wieku takie jak: postać Cyryla Ratajskiego, PeWuKę, sport, transport, szkołę, zabawki, gwarę poznańską.

Elementem składowym jest audiobook, który może pomóc dzieciom z Ukrainy w nauce języka polskiego. Publikacja wzbogacona jest zdjęciami z epoki i barwnymi ilustracjami oraz kodami QR, pod którymi ukryte są piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego w nowych aranżacjach w wykonaniu Oksany Hamerskiej.

Książka dostępna jest w wybranych oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Została także przekazana do bibliotek publicznych i szkolnych w regionie. Mamy nadzieję, że będzie stanowiła inspirację dla nauczycieli do rozmowy na temat przeszłości w wymiarze lokalnym.

Poniżej można zapoznać się z fragmentami publikacji.

Osoby zainteresowane otrzymaniem publikacji mogą kontaktować się tel. 691 266 779, edukacja@wmn.poznan.pl

Wydawca: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu.

Projekt sfinansowano ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania.

Logo UE