Nagroda im. Józefa Łukaszewicza wręczona!

Sprawdź

co u nas słychać

Nagroda im. Józefa Ł...

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza wręczona!

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza wręczona!

Aktualności

Nagroda im. Józefa Łukaszewicza wręczona! W gronie nagrodzonych znalazła się publikacja wydana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości!

Wczoraj w Bibliotece Raczyńskich wręczono Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza. Nagroda przyznawana jest corocznie autorom najlepszych publikacji związanych ze stolicą Wielkopolski, a jej celem jest wyróżnienie i promocja dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem. Kapituła konkursu w tym roku nagrodziła: „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” Małgorzaty Musierowicz i Emilii Kiereś, „Życie alternatywne. Amatorzy i zawodowcy w fotografii poznańskiej od 1839 do 1945 roku” Moniki Piotrowskiej. W gronie nagrodzonych, znalazła się również praca „Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek” Olafa Bergmanna i Wojciecha Lizaka. Publikacja była wydawnictwem towarzyszącym wystawie pod tym samym tytułem, którą w ubiegłym roku prezentowaliśmy w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Ogromnie cieszymy się z wyróżnienia, za które dziękujemy Kapitule Konkursu 😊

Wszystkim nagrodzonym autorom serdecznie gratulujemy!

Proponowane

lato
2026
Lato, lato, lato czeka, Razem z latem czeka rzeka, Razem z rzeką czeka las... ...i czekają też MUZEA!
13.06
2026
Wystawa sensoryczna “Mela i szczun na historycznej ścieżce” otworzyła już swoje drzwi przed zwiedzającymi, my jednak nie...
13.06
2026
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości na PIKNIKU NA FEST w Lesznie!
14-28
CZERWIEC
W czerwcu 1956 roku Polacy po raz pierwszy w powojennej historii domagali się poszanowania praw człowieka i wolności w m...
31.05
2026
31 maja w budynku dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM odbyło się seminarium poświęcone pamięci prof. Zbigniewa Pilarczy...

Dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo UE