3 miesiące temu rozpoczęliśmy zbiórkę pamiątek do nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Dzięki wielu ludziom, którzy się do nas zgłosili, udało się powiększyć nasze zbiory o bardzo ciekawe pamiątki. Mamy m.in. : banderolę pruskiej administracji w Poznaniu, kopertę poczty powstańczej, zdjęcie ze szpitala wojsk wielkopolskich w Poznaniu, pocztówkę przedstawiającą Poznań nad Wartą w II połowie XIX w. i wiele innych.

Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie i prosimy o więcej! Wszystkie pamiątki staną się częścią ekspozycji w nowym Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które planujemy otworzyć 2024 roku. Przypominamy, że decyzją Prezydenta Miasta Poznania nowe muzeum zostanie zbudowane na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu.

Zakres tematyczny przyszłej ekspozycji ma obejmować nie tylko wydarzenia samego powstania, ale także dzieje Wielkopolski pod pruskim panowaniem w latach 1793-1918 oraz historię Wielkopolski w okresie Drugiej Rzeczypospolitej. Interesują nas więc wszystkie pamiątki i zabytki dotyczące tych czasów.

Wszystkich, którzy chcieliby przekazać do naszego muzeum swoje rodzinne pamiątki zapraszamy w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) do siedziby Głównego Inwentaryzatora Zbiorów WMN  (Beata Wojciechowska) przy ul. Św. Marcin 51 A (wejście od ul. Garncarskiej) w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca do obecnej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu (Stary Rynek 3) w godzinach od 12.00-17.00.
Kontakt : tel. 61 8538 945, lub mail: b.wojciechowska@wmn.poznan.pl

Powrót do listy kategorii Aktualności