Nasza wystawa o powstaniu wielkopolskim, która z okazji 100 rocznicy jego wybuchu podróżuje po Polsce, teraz zawitała do Gdańska. Wcześniej mieli okazje zobaczyć ją mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Świętochłowic, Wrocławia i Zielonej Góry.

W Gdańsku wystawę przed budynkiem Muzeum Poczty Polskiej otworzył dyrektor Muzeum Gdańska, Waldemar Ossowski oraz dyrektor WMN, Tomasz Łęcki. W tym miejscu o oprawę zadbał Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania. Potem goście przenieśli się do pięknego Dworu Artusa, gdzie interesującą dyskusję poprowadzili dr Jan Daniluk, Łukasz Grzędzicki oraz dr Michał Krzyżaniak. Następnie goście mogli wysłuchać koncertu “Kartka z powstania”zespołu z udziałem Jaśminy Pawłowskiej – skrzypaczki, solistki Royal Academy of London.

Wystawę w Gdańsku można oglądać przez dwa tygodnie. Polecamy – nie tylko w ciągu dnia, także wieczorem !

Kolejny przystanek – Inowrocław.

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.