Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną III edycja 10 km biegu Lotto Poznański Czerwiec ’56 została przeniesiona na rok 2021. Organizator biegu otrzymał dziesiątki wiadomości, że zawodnicy chcieliby mimo wszystko pobiec w tym roku indywidualnie – dla bohaterów poznańskiego czerwca, nie rezygnując z wirtualnego elementu rywalizacji.

W ten sposób w Poznaniu odbędzie się pierwszy duży wirtualny bieg – Lotto Poznański Czerwiec’56.

Część wpisowego trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają środki ochrony osobistej i żywność. Biegnąc – wspieramy słuszny cel. To wszystko z zachowaniem wszystkich zasad dystansu społecznego.

Zapisy ruszają w środę na stronie www.biegczerwca56.pl

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) – każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety – pokonując jednorazowo 10 km lub „na raty” rozkładając bieg na dowolne 3 dni. Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę techniczną.

Organizacja biegu jest możliwa także ze względu na wsparcie tak sponsora tytularnego – Totalizatora Sportowego S.A, właściciela marki Lotto, który jest z biegiem już trzeci rok, jak i nowego Sponsora Głównego imprezy – firmy Enea.

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu.

Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Powrót do listy kategorii Aktualności