W Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku praca wre. Pierwszy poziom ekspozycji wygląda może jeszcze jak plac budowy, ale w tej części roboty są już na finiszu. Nikt by już nie poznał byłego dyrektorskiego gabinetu i sekretariatu. Tam będzie teraz część wystawy stałej. Rozpoczyna się budowa konstrukcji nowej ekspozycji. Na remont czeka dolny poziom wystawy.

Od 13 czerwca Muzeum Powstania Wielkopolskiego jest nieczynne. Przebudowa ekspozycji jest robiona z myślą o 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego – będą nowe multimedia, więcej eksponatów, a wszystko w nowoczesnej i bardziej atrakcyjnej oprawie plastycznej i aranżacji sal.

W ekspozycji pojawią się nowe wątki historyczne. Więcej będzie można dowiedzieć się m.in. o udziale powstańców w wojnie polsko-bolszewickiej, konferencji pokojowej w Wersalu i o Poznaniu z czasów międzywojennych.

Pieniądze na przebudowę wystawy w Odwachu pochodzą z budżetu Miasta Poznania.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości cały czas planuje w najbliższych latach budowę zupełnie nowej siedziby dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Powrót do listy kategorii Aktualności