Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich zaprosiły na spotkanie edukacyjno-warsztatowe „Opowieści ułańskie i warsztaty niepodległościowe – Przybyli ułani pod okienko”. Gośćmi były dzieci z Przedszkola nr 2 w Poznaniu.

Przedszkolaki zobaczyły film o Ochotniczym Reprezentacyjnym Oddziale Ułanów Miasta Poznania.  A potem najmłodszych porwały pełne werwy ułańskie opowieści, po których mieli okazję zobaczyć i dotknąć replik broni białej i palnej, ułańskich mundurów. Najwięcej radości dała jednak możliwość  wejścia na końskie siodło z ułańskim osprzętem – te szansę wykorzystały chyba wszystkie dzieci.

W czasie warsztatów niepodległościowych przedszkolaki usłyszały o barwach narodowych i wykonały flo, które zostały przekazane ułanom. W tym zadaniu dzieciom pomagał m.in. Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Klaudia Strzelecka – Radna Miasta Poznania, której dzielnie asystowały córeczki Gabrysia i Łucja. Warsztaty poprowadziły Katarzyna Książkowska i Maria Skrzypczak z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Powrót do listy kategorii Aktualności