Jak co roku Noc Muzeów w Poznaniu przyciągnęła tłumy zwiedzających. Zwłaszcza, że w tę niezwykłą noc muzealnicy zawsze szykują dodatkowe niespodzianki. Mogą liczyć na wsparcie grup rekonstrukcyjnych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, efektownie przenosząc widzów w czasy minione.

W Muzeum Uzbrojenia można było zajrzeć do historycznych pojazdów, w Muzeum Powstania Wielkopolskiego poznać ułańską fantazję a w Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956 zobaczyć jak wyglądało przesłuchanie w latach 50-tych. Nigdzie nie zabrakło tak chętnie oglądanych scen historycznych. Oddalony od centrum Poznania Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania również cieszył się popularnością. W ciągu tych kilku godzin jego tajemnice poznało prawie 600 gości.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.