Senator Stanów Zjednoczonych, Elizabeth Warren zwiedziła dziś Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII. Wizyta odbyła się na życzenie pani senator i trwała 40 minut. Towarzyszyła jej grupa amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w Wielkopolsce.

Senator Warren dowiedziała się, Fort VII był pierwszym, niemieckim obozem koncentracyjnym na ziemiach polskich i pierwszym, w którym testowano komorę gazową. Opowieść o tym jak wyglądało okrucieństwo Niemców i codzienność więźniów zrobiła na niej ogromne wrażenie.

Zwiedzaniem Fortu VII są również zainteresowani amerykańcy żołnierze, którzy stacjonują obecnie w Wielkopolsce.

Elizabeth Warren od 2013 roku reprezentuje stan Massachusetts. Należy do Partii Demokratów. Współpracowała z administracją prezydenta Baracka Obamy. Jest specjalistką od prawa upadłościowego. Dwukrotnie znalazła się wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi świata Magazynu „Time” , który nazwał ją „szeryfem Wall Street”.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.