Batalion logistyczny 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przejął tradycję 57 Pułku Piechoty im. Króla Rumunii Karola II. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Muzeum Uzbrojenia.

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa „Tradycje Garnizonu Poznań”, zorganizowana przez UAM we współpracy z 17 WBZ. Omówiono zagadnienia związane z historią i funkcjonowaniem garnizonu Poznań oraz jego istnieniem w świadomości mieszkańców w przeszłości i dzisiaj. Bez wątpienia poruszona tematyka dotyczyła także Muzeum, ponieważ jest ono jednym z promotorów podtrzymywania pamięci o wojskowej przeszłości Poznania.

Muzeum Uzbrojenia zaprezentowało samochód ciężarowy Dodge WC 52, który na tle sprzętu zaprezentowanego przez 17 WBZ stanowił swoisty łącznik między historią, a współczesnością. Pojazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród widzów, zwłaszcza jej najmłodszej części.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.