Z końcem stycznia zaczynają się w Wielkopolsce ferie zimowe dla szkół. Dla tych, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu proponujemy odwiedziny w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 przy ulicy św. Marcin 80/82.

W dwa kolejne wtorki ferii, o godzinie 11, pracownicy tego muzeum organizują bezpłatne zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych. Mogą w nich wziąć udział grupy do 30 osób i dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy. Najlepiej zrobić to telefonicznie, w godzinach pracy muzeum – tel. 61 852 94 64.

Oto nasze propozycje:
31 stycznia zapraszamy na specjalne zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, z projekcją filmu animowanego „Czerwiec ‘56” oraz spacerem na Plac Adama Mickiewicza pod Pomnik Poznańskiego Czerwca. To propozycja dla uczniów z klas 4-6. Zajęcia potrwają około 90 minut.

Natomiast młodsze dzieci z klas 1-4 mogą wziąć udział w warsztatach „Patriotyzm wczoraj i dziś”,
które zostaną zorganizowane 7 lutego. Będzie czas na obejrzenie muzeum ale także na kolorowanie obrazków. Pracownicy opowiedzą w przystępny sposób o polskich symbolach narodowych, tradycjach związanych z Poznaniem i Wielkopolską. Dzieci dowiedzą się jaka jest historia polskiego godła i flagi, od kiedy Polska ma hymn, dlaczego Wojsko Polskie używa rogatywek, kto widnieje na herbie Poznania i skąd wzięła się tradycja wypieku rogali świętomarcińskich. Zajęcia potrwają 60 minut.

Zapraszamy!

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.