List z tej okazji przesłał Jarosław Sellin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadeklarował, że ministerstwo jest otwarte na rozmowy o możliwościach wsparcia budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jest przekonany, że takie muzeum musi powstać.

To, które istnieje w Odwachu i właśnie zyskało nowy wygląd zostało oficjalnie otwarte. Przebudowane, z nowymi wątkami historycznymi i nowymi eksponatami. Wśród pierwszych gości był Marszałek Województwa Marek Woźniak, zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski i Jędrzej Solarski, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz oraz przedstawiciele wielu instytucji, stowarzyszeń i organizacji z całej Wielkopolski a nawet przyjaciele z Muzeum Powstań Śląskich, którzy przywieźli gratulacje od Prezydenta Świętochłowic.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Monogramista JK, który do śpiewu pieśni z okresu Powstania Wielkopolskiego zaprosił wszystkich gości. W czasie zwiedzania nowej ekspozycji koncert na zabytkowym fortepianie z epoki zagrał Piotr Żukowski, pianista związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu.

Od soboty, 16 grudnia zapraszamy wszystkich do zwiedzania nowej ekspozycji Muzeum Powstania Wielkopolskiego od godziny 10.00 do 16.00, od wtorku do niedzieli. W sobotę 16 grudnia obowiązują bilety promocyjne w cenie – normalny 5 zł,ulgowy 2 zł.

Muzeum prowadzi także sprzedaż flag powstańczych i kalendarzy wydanych przez WMN na rok 2018 – polecamy i zapraszamy!

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.