Akcja Światełko dla Czerwca ’56 została wybrana Wydarzeniem Historycznym Roku 2017 w kategorii Edukacja i multimedia!

Akcja skierowana jest przede wszystkim do szkół, a zainteresowanie nią sięga już daleko poza Poznań – do Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Uczniowie zaangażowanych szkół opiekują się grobami ofiar i uczestników Czerwca ‘56. W czerwcu i tuż przed 1 listopada sprzątają nagrobki, zapalają znicze i poznają historię powstania oraz jego bohaterów.

Dzisiaj w Warszawie odbyła się oficjalna Gala, podczas której wyłoniono laureatów w trzech kategoriach – “Wystawa”, “Wydarzenie” oraz “Edukacja i multimedia”. Zwycięzców wybierali internauci poprzez głosowanie, które zakończyło się 17 maja. Wśród finalistów znalazła się również nowa wystawa stała Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, która stworzona została z myślą o 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasze inicjatywy! 

 

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.