Fabryka Zespołów, Miasto Poznań i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zapraszają na multimedialny koncert w ramach cyklu “Za Wolność”. Koncert odbędzie się w ramach 6. edycji festiwalu Luxfest w poznańskiej Arenie
7 października.

Po koncertach poświęconych Powstaniu Wielkopolskiemu oraz wydarzeniom z Czerwca 1956, tym razem sześć wybranych zespołów muzycznych z całej Polski opowie swoją muzyką i tekstami historię „Poznańskiej Piątki” z czasów II wojny światowej. Grupę młodych wychowanków Salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko w Poznaniu aresztowało gestapo, podejrzewając, że należą do tajnej organizacji. Młodych chłopców, z których najstarszy miał 23 lata, uwięziono najpierw w Forcie VII w Poznaniu, a potem zamordowano. Mimo tortur, nigdy nie wyrzekli się wyznawanych wartości, nie utracili hartu ducha, zachowali pokorę i wiarę. Właśnie o bohaterskich postawach zwykłych ludzi w niezwykłych czasach chcemy wspólnie opowiedzieć publiczności językiem najbardziej uniwersalnym – językiem muzyki.

Zarówno wszystkie teksty, jak i muzyka, zostały stworzone specjalnie na potrzeby projektu „Za Wolność” i 7 października zostaną przedstawione w Arenie premierowo. O „Poznańskiej Piątce” – raz bardziej dosłownie, niekiedy metaforycznie – opowiedzą swoją muzyką formacje Alpha Dog (Poznań), Ciabatta (Poznań), De Indigo (Kalisz), Livetsord (Parczew), Stonnard (Chodzież) oraz White Pin (Słupsk). Jak więc widać, historia II wojny światowej na terenie ziem zachodnich, porusza dziś młodych ludzi z całej Polski.

Koncert „Za Wolność: Poznańska Piątka” rozpocznie się o godz. 16:45, ale polecamy też Państwa uwadze inne koncerty, którego tego dnia odbędą się w ramach Luxfestu: Arka Noego, KęKę, Kazik & Kwartet Proforma, Luxtorpeda oraz PawBeats Liveband (Marcelina, Quebonafide, VNM, HuczuHucz, Buka, Dwa Sławy).

LuxFest to jedyna impreza, na której mile widziani są nie tylko dorośli fani, ale i dzieci – za sprawą wielkiej strefy zajęć muzycznych i plastycznych.

„Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań” – mówi Robert „Litza” Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu.

Bo Luxfest to także LuxArt czyli rozmaite warsztaty, zajęcia, pokazy, spotkania twórcze oraz gry. Od 12.00 do 18.00 dzieci w każdym wieku wraz z rodzicami będą mogły wyzwolić swoje moce twórcze przez udział w kreatywnych warsztatach!

Zachęcamy by wśród tych stoisk znaleźć Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – zapraszamy całe rodziny – od dzieci po dziadków – do udziału w atrakcyjnej zabawie edukacyjnej, grach i zadaniach specjalnych. Uruchomimy też stoisko z wydawnictwami WMN w atrakcyjnych cenach.

Warto to artystyczne przeżycie połączyć z ciekawą podróżą przez historię

Ceny biletów (przedsprzedaż / od 1 października):
– 49zł / 60zł – normalny
– 20zł / 30zł – dzieci od 3-10 lat
– wstęp wolny – dzieci do lat 3

Więcej na www.luxfest.net

Organizatorzy: Fundacja LuxFest oraz Archipelag Inicjatyw

Partnerzy strategiczni: Poznań, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Powrót do listy kategorii Aktualności