Jesteśmy tuż przed 61 rocznicą Czerwca 56. Z tej okazji w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 można zobaczyć koszulkę, w której zginął Romek Strzałkowski. Na co dzień znajduje się ona w Muzeum Księdza Jarzębowskiego w Licheniu. W Poznaniu będzie eksponowana do 18 lipca.

Muzeum Powstania Poznańskiego ma na stałe inne pamiątki po Romku Strzałkowskim, najmłodszej ofiary buntu z 1956 roku m.in. jego sandałki i organki. Niedawno trafiły na ekspozycje nowe eksponaty, przekazane przez syna Stanisława Matyi – to kitel roboczy, płaszcz i osobisty kalendarzyk z 1956 roku przywódcy robotników z Cegielskiego.

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956 w przyziemiu Zamku Cesarskiego przy ulicy św. Marcin.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.