23 czerwca, w ramach IV Nocy Fortyfikacji, Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 udostępni do zwiedzania Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania.

To unikatowe miejsce zostało zaprojektowane w latach pięćdziesiątych XX wieku dla Terenowej Obrony Przeciwlotniczej jako stanowisko dowodzenia służb miejskich na wypadek zagrożenia atakiem z powietrza, a następnie dostosowane także do zagrożeń związanych z możliwością ataku nuklearnego. Obiekt jest swoistą kapsułą czasu – można w nim zobaczyć praktycznie nienaruszony wystrój kompleksu mieszczącego salę dowodzenia, wewnętrzną centralę łączności, pomieszczenia filtrów i akumulatorów, a także pokoje mieszkalne przeznaczone dla dowództwa. Wizyta w schronie pozwoli poczuć niepowtarzalny klimat lat PRL-u, jak również specyfikę życia w ciasnym podziemnym bunkrze, w którym przestrzeń prywatną ograniczono do minimum.

Schron, znajdujący się przy ulicy Słupskiej 62, będzie można zwiedzać w godzinach od 16 do 23. Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić ten obiekt za symboliczną opłatę 2 złotych.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.