„Stulecie odzyskania niepodległości. Jak upamiętniać i edukować?” pod takim hasłem 14 i 15 kwietnia poznański oddział IPN organizuje II Wielkopolskie Forum Pamięci. WMN jest jednym z partnerów wydarzenia. W sobotę 14 kwietnia zapraszamy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku, a o 12.00 odbędzie się pokaz „Barwa i Broń Żołnierzy Niepodległości”. Pozostałe spotkania odbywać się będą w Bibliotece Raczyńskich od 10:00 do 17:00.

Następnego dnia, w niedzielę zapraszamy na dyskusje panelowe i wykłady poświęcone głównemu tematowi Forum, które odbędą się w Sali Białej Bazaru Poznańskiego.  Motywem przewodnim całego wydarzenia będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden z paneli dyskusyjnych pt. „Czy tylko 11 listopada? Pamięć o odzyskaniu niepodległości w regionach” poprowadzi dyrektor WMN, Tomasz Łęcki.

Przypominamy, że do końca kwietnia na Starym Rynku przed Muzeum Powstania Wielkopolskiego można oglądać wystawę plenerową „Ojcowie Niepodległości”.

więcej informacji:

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/49648,II-Wielkopolskie-Forum-Pamieci-Stulecie-odzyskania-niepodleglosci-Jak-upamietnia.html#

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/49894,Koncert-Niepodleglosciowy-Poznan-14-kwietnia-2018.html

https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/40441,General-Jozef-Haller-18731960.html

 

Powrót do listy kategorii Aktualności