“Fantazja polska czyli Paderewski all inclusive” taką muzyczno-słowną opowieść o Janie Ignacym Paderewskim mogli zobaczyć zaproszeni goście w Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Poznańska Fundacja “Fabryka Sztuki” zaprezentowała swoje widowisko już w wielu miastach i mniejszych miejscowościach. Tym razem zaprosiła do muzealnych pomieszczeń. Nieduże sale Muzeum Powstania Wielkopolskiego z trudem pomieściły 40 gości, ale warto było!

Opowieść o niezwykłej postaci I.J.Paderewskiego jest oparta na “Pamiętnikach” Paderewskiego spisanych przez Mary Lawton i przeplatana muzyką mistrza, graną w przypadku Muzeum Powstania Wielkopolskiego na fortepianie z epoki, będącym częścią ekspozycji. Narracje uzupełniają archiwalne filmy, dialogi aktorskie i muzyczny komentarz rapera.

Widowisko “Fantazja polska czyli Paderewski all inclusive” wspiera Miasto Poznań.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.