Chwalimy się wyjątkowym darem! Dla nas każdy kontakt z bliskimi ofiar Poznańskiego Czerwca ’56 jest wyjątkowo ważny. Kolejna edycja akcji “Światełko dla Czerwca 56” i apel, który wystosowaliśmy do Państwa w mediach zaowocowały kolejnymi, oryginalnymi zdjęciami dla naszego muzeum.

Poniżej fotografie Jerzego Jankowiaka (ofiara Poznańskiego Czerwca). Na kolejnym uwieczniono jego pogrzeb. Obydwie fotografie przekazał nam Pan Krzysztof Woźniak. Dziękujemy!

Natomiast od Pana Piotra Dutkiewicza dostaliśmy kolejne skany zdjęć związane z Kazimierzem Dutkiewiczem, również ofiarą Czerwca’56. Warto podkreślić, że rodzina Dutkiewiczów wspiera nas już po raz kolejny. Na muzealnej ekspozycji prezentujemy fragmenty zakrwawionej koszuli Kazimierza, którą otrzymaliśmy od Pana Piotra.

Muzeum, w którym jak najlepiej chcemy przechowywać i pokazywać pamiątki po Czerwcu’56 jest przecież dla nas wszystkich. Szczerze liczymy na to, że takich kontaktów będzie więcej!
Budujmy to muzeum wspólnie!

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.