Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 jest bogatsze o nowe pamiątki. Syn Stanisława Matyi (przywódcy poznańskich robotników z 1956 roku), Waldemar przekazał w darowiźnie dla muzeum kalendarzyk kieszonkowy z 1956 roku z zapiskami Matyi, prochowiec oraz kitel roboczy ojca.

Kierownik muzeum Czerwca 56, Kingę Przyborowską cieszy też inny, niezwykle cenny, historyczny eksponat, który udało się pozyskać w ostatnich dniach. To Księga Pamiątkowa z “Wystawy Dokumentów Fotograficznych – Poznański Czerwiec 1956”, która odbywała się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza od 28 czerwca do 15 sierpnia 1981 roku!

Księga została przekazana Muzeum w darowiźnie przez dyrektora Instytutu Historii Sztuki UAM, dr hab. Piotra Kordubę.

Pracownicy muzeum starają się aby nowe eksponaty zwiedzający mogli zobaczyć już niedługo – w 61. rocznice Poznańskiego Czerwca.

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.