Informujemy, że z uwagi na przedłużony do 5.06.2017r. termin trwania konkursu “Czerwiec’56 we wspomnieniach” w najbliższy poniedziałek Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 będzie czynne w godz.10.00-13.00. W tym czasie w Muzeum będzie dyżurował pracownik przyjmujący prace konkursowe.

Konkurs adresowany jest do uczniów w pięciu grupach wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 0 – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna).

Dla najmłodszych dzieci – przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III szkół podstawowych przygotowaliśmy konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu plac plastycznych, których tematem będzie Czerwiec 1956.

Zadaniem konkursowym dla kolejnych trzech, starszych grup wiekowych jest przygotowanie reportaży zawierających wspomnienia osoby, która brała udział w wydarzeniach, rozgrywających się na ulicach Poznania w czerwcu 1956 roku.

Świadek historii, będący bohaterem pracy, nie musi być osobą, która w Czerwcu 1956 odegrała szczególnie znaczącą rolę. Reportaże mogą zawierać relacje opowiedziane z perspektywy zwykłego przechodnia, czy tez przypadkowego świadka wydarzeń.

Powrót do listy kategorii Wydarzenia