27 grudnia obchodziliśmy 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Kolejki zwiedzających ustawiały się od rana do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na Starym Rynku. To była świetna okazja, żeby zobaczyć nową, przebudowaną i bogatszą wystawę stałą.

Wcześniej odbyły się oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich zorganizowane przez Marszałka Województwa. Popołudniu na placu Wolności zorganizowano Obóz Powstańczy.

O 17.00 przed Odwachem rozpoczęła się widowiskowa inscenizacja walk powstańczych przygotowana przez Muzeum Powstania Wielkopolskiego z udziałem Grup Rekonstrukcji Historycznej Grolman, Warta i 7DAK (fotorelacja poniżej). 

Po inscenizacji nadal można było zwiedzać muzeum. Każdy zwiedzający mógł zabrać broszurę o barwach narodowych z rozetką (a to dzięki partnerowi  – Polska Spółka Gazownictwa). Cały czas polecamy też nasze wydawnictwa, szczególnie – kalendarze WMN na rok 2018  i flagi powstańcze.

Obchody 99 rocznicy zakończył Bieg Powstania Wielkopolskiego (10 km) , w którym wzięło udział prawie 1500 biegaczy. Organizatorem było Stowarzyszenie Bieg Powstania Wielkopolskiego

Powrót do listy kategorii Aktualności

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Więcej informacji znajdą Państwo w dokumencie Klauzula informacyjna.