Po raz kolejny wspólnie z Chórem Nauczycieli im. I.J. Padrewskiego , Kolejami Wielkopolskimi  oraz firmą Torpol S.A. będziemy przypominać jakie poruszenia wywołał przyjazd mistrza Paderewskiego w 1918 roku. Dzień później wybuchło powstanie… Ignacy Paderewski wraz z małżonką (w tej roli aktor Teatru Nowego – Andrzej Lajborek, w jego żonę wcieli się ponownie radna Halina Owsianna) przyjadą zabytkowym pociągiem na Dworzec Letni . Powitamy go wspólnie z rekonstruktorami historycznymi w mundurach powstańców oraz z orkiestrą MPK. Nie zabraknie powstańczych pieśni, które zaśpiewamy razem z publicznością.  Zapraszamy wszystkich do świętowania 101 rocznicy Powstania Wielkopolskiego!

Po zakończeniu inscenizacji proponujemy przejażdżkę z Ignacym Paderewskim zabytkowym pociągiem na trasie Poznań – Swarzędz – Poznań. Odjazd godz. 17.15. Planowany powrót do Poznania o 18.35. Bilety do nabycia w kasach Dworca Letniego w Poznaniu i dworca w Swarzędzu.

Wydarzeniu patronują : Miasto Poznań i Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Sponsorem wydarzenia jest firma Torpol S.A.

To początek obchodów 101 rocznicy Powstania Wielkopolskiego – następnego dnia, 27 grudnia zapraszamy o godz. 12.30 na mszę do Fary, o 16.30 na oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, o 18.30 na Placu Wolności na widowisko multimedialne “Światła zwycięstwa” , a o 19.30 na Dziedziniec Urzędu Miasta, gdzie odbędzie się koncert “Wielkopolanie śpiewają Niepodległej” z udziałem m.in. Justyny Szafran, Haliny Frąckowiak, Rafała Brzozowskiego, Marka Piekarczyka, Grzegorza Wilka i zespołu Luxtorpeda. Wspólnie z artystami zaśpiewany pieśni z czasów powstania 1918 roku.

A na zachętę zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej – tak witaliśmy Mistrza Paderewskiego w 2018 roku

(fot. Łukasz Frasunkiewicz/zbiory WMN)

 

Powrót do listy kategorii Aktualności