Muzeum

Uzbrojenia

Muzeum

Uzbrojenia

Plenerowy park sprzętu wojskowego

Plenerowy park sprzętu wojskowego

Plenerowy park sprzętu wojskowego

Aktualna, Wystawa stała

To kilkanaście egzemplarzy pojazdów wojskowych, samoloty i śmigłowce z okresu po II wojnie światowej, działa oraz moździerze różnych typów.

Do najbardziej atrakcyjnych eksponatów należą czołgi: T-34/76, składający się z kadłuba wyprodukowanego w 1941 roku oraz sześciograniastej wieży typowej dla pojazdów z 1943 roku, IS-2 – czołg ciężki z pierwszej serii produkcyjnej, T-34/85 wyprodukowany w okresie wojny oraz działo samobieżne ISU-122.

Wśród samochodów specjalnego przeznaczenia warto zwrócić uwagę na standardową wyrzutnię rakietową BM-13N „Katiusza”, zamontowana na podwoziu amerykańskiej ciężarówki Studebaker US-6. Samochód jest sprawny technicznie i gotowy do jazdy.

Do unikatów należy samochód ZiS-5/12 z reflektorem przeciwlotniczym, zestaw pierwszej używanej po wojnie w Polsce ostrzegawczej stacji radiolokacyjnej P-3A na podwoziu ZiS-151.

Na lotniczej ekspozycji można zobaczyć: bombowce Ił-28 i Su-20, myśliwce MiG-15, MiG-21 i Lim-5, samolot szkolno-treningowy TS-11 Iskra, samolot wielozadaniowy An-2 oraz wielozadaniowe śmigłowce SM-1 i SM-2.

Proponowane

2022

14.05-23.12

Archiwum, Wystawa czasowa

Wystawa czasowa: Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskic...
Wystawa czasowa prezentowana w Muzeum Uzbrojenia w całości poświęcona jest polskim siłom specjalnym. Wystawa prezentuje rozwój formacji od założenia do czasów współczesnych. W 80. rocznicę utworzen...

15.08

2022

Online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Tali...
Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.

2022

Online

Wirtualny spacer po wystawie czasowej: „Czapki z głów – w...
„Czapki z głów!” – to zawołanie wyrażane w dowód uznania, podziwu, szacunku dla jakiejś osoby i jej osiągnięć. Do kogo my kierujemy nasze zawołanie? Do polskich żołnierzy! To Oni na przestrzeni dzi...