Zeszłoroczny projekt Wirtualnej Mapy Miejsc Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 roku cieszył się ogromnym powodzeniem. Do dnia dzisiejszego udało nam się skatalogować i opisać ponad 30 obiektów, które znajdują się nie tylko na terenie Poznania, ale także w podpoznańskich miejscowościach. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i potrzebie, proponujemy zupełnie nową formę mapy miejsc pamięci, jaką jest…

Turystyczno – Rekreacyjna Impreza na Orientacje (TRInO)

O co w tym chodzi?

  • Uczestnicy, chcący wziąć udział w takiej zabawie i przejść trasę, drukują ją, a następnie udają się na punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Co ważne – w dowolnym  czasie. Trasę można też przechodzić na raty, czy w kolejności wygodnej dla uczestnika.
  • Podczas odwiedzania punktów kontrolnych, uczestnicy przy pomocy karty startowej odpowiadają na pytania, zawarte w trasie.
  • Po weryfikacji uczestnik może zostać opublikowany na liście osób, które ukończyły daną trasę.

Ale to jeszcze nie koniec! Całą zabawę organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. Oznacza to, że w ramach TRInO można zdobywać odznaki związane z biegami na orientację, jak również potwierdzać odwiedzenie danych punktów co przydaje się przy innych odznakach zdobywanych w ramach PTTK.

Szczegółowe informacje o tym, jak działa TRInO można przeczytać tutaj

Natomiast nasza trasa, dostępna jest do pobrania tutaj.

Powrót do listy kategorii Muzeum online