Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Nabór na stanowisko: Specjalista ds. realizacji wystawy stałej

Oferty

pracy

Nabór na stanowisko:...

2023-10-02

Oferta pracy

  • Nazwa i adres organizatora:

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Woźna 12. 61-777 Poznań

Miejsce wykonywania pracy: ul. Woźna 12, Poznań

  • Informacja o działaniach Muzeum:

W 2023 roku rozpoczynamy budowę Nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Zadanie będzie realizowane do 2026 r. Wybudujemy nowoczesny obiekt muzealny składający się z 4 budynków połączonych częścią podziemną z wystawą stałą. Wystawa stała będzie miała charakter narracyjny. Chcemy wykorzystać nowoczesne narzędzia i rozwiązania ekspozycyjne skierowane do szerokiego odbiorcy: osób dorosłych i dzieci. W Nowym Muzeum opowiemy nie tylko o samym zwycięskim zrywie powstańców, ale także o jego genezie i skutkach dla Polski. Zaprezentujemy także dowody pamięci o tych wydarzeniach – razem 200 lat historii Polski.

Budowa Nowego Muzeum jest największą i najważniejszą inwestycją w historii Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, jest też jedną z niewielu tego typu i tej skali inwestycji w Poznaniu. Przede wszystkim jednak budowa Nowego Muzeum jest hołdem składanym Powstańcom Wielkopolskim przez współczesnych Polaków, w tym w szczególności Wielkopolan.

 W celu właściwego zrealizowania inwestycji Muzeum budowany jest zespół, który będzie odpowiadał za koordynację procesu inwestycyjnego.

Jedną z podstawowych części zespołu będzie komórka ds. realizacji wystawy stałej odpowiadająca za przeprowadzanie procesu inwestycyjnego obejmującego: konkurs na koncepcję plastyczno-przestrzenną wystawy, opracowanie projektu, a następnie  wykonanie i uruchomienie wystawy stałej. Do zespołu poszukujemy: Specjalisty ds. realizacji wystawy stałej

Nasza misja to:

„NA CO DZIEŃ PRACA – W CHWILACH PRÓBY ZWYCIĘSTWO!”

Czekamy na osoby, które tak jak my będą zdeterminowane i gotowe podjąć zadanie budowy tego wyjątkowego miejsca.

  • Zadania wykonywane na stanowisku Specjalisty ds. wystawy stałej

Głównym zadaniem będzie bieżące wsparcie działań Muzeum w zakresie realizacji wystawy stałej
w ramach budowy Nowego Muzeum, w tym kontakt i udział w czynnościach ze strony Muzeum przed stronami umów o prace projektowe, wykonanie wystawy, usług wsparcia technicznego
i merytorycznego.

Obowiązki te będą realizowane w szczególności poprzez:

  1. Przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji oraz komunikacji pomiędzy zamawiającym, projektantem, wykonawcą i podwykonawcami wystawy stałej;
  2. Udział w przygotowaniu postępowań dla kontraktów na prace koncepcyjne, projektowe, wykonawcze i inne usługi niezbędne w procesie tworzenia wystawy;
  3. Wsparcie zespołu, w szczególności Kierownika ds. realizacji projektu wystawy stałej
    w bieżących działań związanych z realizacją wystawy stałej, w szczególności poprzez:
    – nadzór nad harmonogramem podległych realizacji;
    – czynny udział w pracach zespołu merytorycznego oraz spotkaniach z projektantem, wykonawcą i podwykonawcami wystawy stałej; przygotowanie i prowadzenie dokumentacji niezbędnej dla organizacji pracy zespołu;
  4. – wsparcie w koordynacji prac badawczych, kwerend archiwalnych i konsultacji merytorycznych, w tym koordynacja pracy zespołu kwerendystów;
    – wsparcie w opracowywaniu i prowadzeniu wewnętrznej dokumentacji dot. realizacji wystawy stałej, w tym nadzór i prowadzanie tabeli projektu;
  5. Wsparcie procesu legalizacji materiałów na wystawę, w tym kontakt i pośredniczenie
    w pozyskaniu licencji i praw autorskich na materiały prezentowane na wystawie stałej;
  6. Udział w procesie zakupu eksponatów na wystawę, w tym kontakt i pośredniczenie
    w procedurze zakupu.
  1. Wymagania stawiane przed kandydatem

Niezbędne:

  1. wykształcenie wyższe,
  2. minimum dwuletnie udokumentowane doświadczenie w pracy w instytucji kultury,
  3. doświadczenie w koordynacji projektów,
  4. znajomość procedur administracyjnych instytucji kultury,
  5. skrupulatność, samodzielność, terminowość, odpowiedzialność,
  6. umiejętność rozwiązywania konfliktów,
  7. bardzo dobra organizacja pracy,
  8. komunikatywność,
  9. umiejętność pracy w zespole,
  10. biegła obsługa komputera (pakiet MS-Office);
  11. dyspozycyjność (praca od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00);
  12. otwartość i innowacyjność w podejściu do realizowanych zadań;

Pożądane:

  1. wykształcenie wyższe kierunkowe: humanistyczne, historia sztuki, dziedzictwo kulturowe, ochrona zabytków lub pokrewne;
  2. doświadczenie uczestniczenia w procesie powstawania wystaw, ekspozycji muzealnych lub innych wydarzeń z wykorzystaniem rozwiązań scenograficznych i multimediów;
  3. doświadczenie w kontaktach z projektantami i wykonawcami wielobranżowych projektów;
  4. doświadczenie w kontaktach z licencjodawcami, negocjowaniu i zawieraniu umów w zakresie udzielenia licencji/praw autorskich.

Oferta Muzeum:

  1. umowa o pracę na pełny etat,
  2. stabilne zatrudnienie,
  3. możliwość korzystania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych,
  4. możliwość zmierzenia się z wyjątkowym zadaniem w skali Wielkopolski
    – pierwsze tak duże muzeum w historii,
  5. wsparcie pozostałych członków zespołu w rozwiązywaniu problemów.

Wymagane dokumenty:

  1. List motywacyjny – własnoręcznie podpisany.
  2. Życiorys – CV – powinien być opatrzony podpisanym oświadczeniem kandydata „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”.
  3. Kserokopie dokumentów potwierdzających zdobyte wykształcenie, doświadczenie, ukończone kursy i szkolenia oraz kserokopie świadectw pracy, zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach, prosimy dostarczyć na rozmowę kwalifikacyjną.
  4. Termin i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

Termin składania aplikacji: do 2 października 2023 r. (w biurze do godziny 15.30, a mailowo do godziny 23:59).

Planowany termin zatrudnienia w instytucji: IV kwartał 2023 r.

Forma zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę 1/1 etatu.

Adres do przesłania aplikacji:

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Woźna 12, 61-777 Poznań,

z napisem na kopercie: „Nabór na stanowisko:
Specjalista ds. realizacji wystawy stałej” lub mailowo na adres: rekrutacja@wmn.poznan.pl;

tytuł e-maila „Nabór na stanowisko: Specjalista ds. realizacji wystawy stałej”.

Uwaga!

  1. Oferty, które nie wpłyną w wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.
  2. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo niewybrania żadnego z kandydatów.
  3. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
Logo UE