Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Asystent w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Muzeum Powstania

Poznańskiego - Czerwiec 1956

2023-01-20

Oferta pracy

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

ogłasza nabór na stanowisko:

Asystent

I. Nazwa  i adres organizatora:

    Ul. Woźna 12, 61-777 Poznań

   Miejsce wykonywania pracy: Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

   Ul. św. Marcin 80/82, Poznań, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

II. Termin i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

    Termin składania aplikacji: do 20.01.2023

    Planowany termin zatrudnienia w instytucji: luty 2023

    Forma zatrudnienia: pełen etat, umowa o pracę  1/1 etatu

    Adres do przesłania aplikacji:

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, ul. Woźna 12, 61-777 Poznań, z napisem na kopercie „ Nabór na stanowisko: Asystent” lub mailowo na adres: rekrutacja@wmn.poznan.pl, tytuł  e-maila „Nabór na stanowisko: Asystent”

III.  Zadania wykonywane na w/w stanowisku:

  1. Oprowadzanie grup wycieczkowych po ekspozycjach
  2. Pozyskiwanie materiałów i eksponatów do Oddziału.
  3. Uczestniczenie w prowadzeniu różnych form pracy edukacyjnej oświatowej (lekcji muzealnych, wykładów itp.).
  4. Tworzenie utworów w rozumieniu prawa autorskiego.
  5. Naukowe opracowywanie zbiorów, ich katalogowanie oraz właściwe przechowywanie wg. zasad obowiązujących w Muzeum.
  6. Udzielanie osobom zainteresowanym informacji dotyczących zadań, realizowanych przez Oddział.
  7. Zgłaszanie pomysłów nowych wystaw czasowych oraz współuczestniczenie przy organizacji i opracowywaniu wystaw w Oddziale.
  8. Sporządzanie informacji do sprawozdań, planów półrocznych i rocznych Oddziału.
  9. Obsługa kasy fiskalnej i związana z wykonywaniem tej czynności, odpowiedzialność finansowa
  10. Dbałość o obiekt.

IV. Wymagania stawiane przed kandydatem:

    Niezbędne:

  1. Wykształcenie wyższe – studia humanistyczne
  2. Znajomość historii Polski, zwłaszcza historii najnowszej, a w szczególności Poznańskiego Czerwca 1956.
  3. Znajomość przepisów dot. ochrony obiektów
  4. Znajomość języka angielskiego – poziom B2.
  5. Znajomość ustawy o muzeach z 21 listopada 1996 r., deklaracji ICOM oraz przepisów pokrewnych.
  6. Biegła obsługa komputera (pakiet MS-Office, oraz programu graficznego)
  7. Zdolności komunikacyjne i interpersonalne (otwartość, empatia).
  8. Wysoka kultura osobista.
  9. Bardzo dobra organizacja pracy i umiejętności samodzielnego zarządzania projektami.
  10. Umiejętność pracy pod presją czasu i w stresie.
  11. Umiejętność pracy w zespole.
  12. Dyspozycyjność (praca w weekendy).
  13. Otwartość i innowacyjność w podejściu do realizowanych zadań.
  14. Zainteresowanie  szeroko pojętą kulturą.

 V. Pożądane:

  1. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  2. Doświadczenie w pracy ze zbiorami.
  3. Znajomość przepisów archiwalnych.
  4. Obsługa programów Adobe PhotoShop, Corel Draw.
  5. Dobra znajomość techniki i narzędzi komunikacji.
  6. Umiejętność pisania i redagowania testów, dobra znajomość polszczyzny.

VI. Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny – własnoręcznie podpisany,
  2. życiorys – cv – powinien być opatrzony podpisanym oświadczeniem kandydata „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji”.
  3. kserokopie dokumentów potwierdzających zdobyte wykształcenie, oraz kserokopie świadectw pracy i ukończonych kursach, szkoleniach, prosimy dostarczyć na rozmowę kwalifikacyjną,
  4. dokumenty aplikacyjne kandydata, który został wyłoniony w procesie rekrutacji, zostaną dołączone do akt personalnych,
  5. dokumenty pozostałych kandydatów są przechowywane przez 2 m-ce, a jeżeli w tym okresie nie zostaną odebrane przez osoby, które je złożyły, podlegają komisyjnemu zniszczeniu.

Uwaga:

1.  Oferty, które wpłyną po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

2.  Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo nie wybrania żadnego z kandydatów.

Logo UE