Weekend z Historią na Poznańskiej Cytadeli

Sprawdź

co u nas słychać

Weekend z Historią na Poznańskiej Cytadeli

Sprawdź

co u nas słychać

Weekend z Histori...

Weekend z Historią na Poznańskiej Cytadeli

Weekend z Historią na Poznańskiej Cytadeli

Aktualności

23 lutego minęło 77 lat od zakończenia Walk o Poznań. Zapraszamy w najbliższy weekend do Muzeum Uzbrojenia, by poznać tę historię lepiej. Podpowiadamy, od czego najlepiej zacząć! 

Po pierwsze Muzeum

Zapraszamy do Muzeum Uzbrojenia na wystawę stałą, na której została zaprezentowana min. historia Walk o Poznań. Ponadto zgromadzone eksponaty oraz ciekawa fortyfikacyjna architektura przybliżą temat Fortu Winiary nie tylko miłośnikom historii.

Po drugie Wystawa

23 lutego otworzyliśmy nową wystawę czasową. Prezentujemy na niej grafiki batalistyczne Marcina Góreckiego. Warto zobaczyć, w jaki sposób współcześni artyści podchodzą do tematyki batalistycznej. Zapraszamy na wystawę czasową Poznań 1945. Broń pancerna. Więcej informacji.

Po trzecie Spacer

Z okazji 77. rocznicy zakończenia walk o Poznań zapraszamy w najbliższą niedzielę: 27 lutego o godz. 12:00 na wyjątkowy spacer śladami walk o Fort Winiary. Przewodnikiem będzie jeden z najwybitniejszych badaczy tematu walk o Poznań – Pan Maciej Karalus – twórca serii wydawniczej Festung Posen 1945. Zbiórka wszystkich chętnych spacerowiczów odbędzie się pod Pomnikiem Bohaterów (Iglica) od godz. 11:50. Udział w spacerze jest bezpłatny. Czas trwania spaceru to około 2 h Wydarzenie bez ograniczeń wiekowych Prosimy wszystkich uczestników o dostosowanie odzienia do pogody. W wypadku niespodziewanego pogorszenia się warunków atmosferycznych spacer zostanie zorganizowany w innym terminie, o czym  poinformujemy. Więcej informacji na temat Walk o Poznań można znaleźć na Facebooku  oraz Instagramie Muzeum Uzbrojenia.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie
Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023
Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia
Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...
Edukacja
Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022
Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia
Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...
Aktualności, Muzeum online, Wystawa online
Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022
Muzeum Uzbrojenia
Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.