Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

„Twierdza i miast...

„Twierdza i miasto” – polecamy poznańskie zeszyty fortyfikacyjne

„Twierdza i miasto” – polecamy poznańskie zeszyty fortyfikacyjne

Aktualności

Poznańskie forty – pełne tajemnic, owiane legendami i nieustanie odkrywane na nowo. To właśnie tym budowlom i ich znaczeniu dla miasta został poświęcony pierwszy tom serii historycznej „Poznańskie Zeszyty Fortyfikacyjne”. W kilkunastu artykułach autorzy – czołowi poznańscy eksperci – omawiają rolę i znaczenie twierdzy powstałej w XIX w. – zarówno jako obiektu wojskowego, jak i współczesnego dziedzictwa. Poza bogatą treścią, licząca ponad 160 stron publikacja zawiera kilkadziesiąt unikatowych zdjęć i rysunków, prezentujących tematykę z mało znanych dotąd perspektywy.

Wydawca – Wydawnictwo Miejskie Posnania

Dostępne w sprzedaży w naszych oddziałach – Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII.

Cena sprzedaży – 40 zł

Polecamy szczególnie – wśród artykułów znajdą Państwo teksty napisane przez naszych kolegów z WMN, Przemysława Jurkiewicza i Piotra Koteckiego.

Proponowane

Zakończenie i podsumowanie projektu: „Renowacja i adaptacja Fortu VII dla zac...
23.03
2023

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII

23 marca w Muzeum Martyrologii Wielkopolan odbyła się konferencja z udziałem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Podsumowaliśmy z...

Aktualności, Wystawy

Wystawa czasowa: "Z nadzieją na Niepodległą. Wielkopolanie na frontach Wielki...
26.03
2023

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919

Z uwagi na duże zainteresowanie wystawą czasową prezentowana w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 przedłużamy ją do 26 marca.
UWAGA! Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 - 8 lutego będzie nieczynne
8.02
2023

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919

Szanowni Państw, z uwagi na wyłączenie wody przez Aquanet w obrębie Starego Rynku w godzinach od 7:00-15:00 Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1...