Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

Przekazali tradycję

Przekazali tradycję

Przekazali tradycję

Aktualności

Batalion logistyczny 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przejął tradycję 57 Pułku Piechoty im. Króla Rumunii Karola II. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Muzeum Uzbrojenia.

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa „Tradycje Garnizonu Poznań”, zorganizowana przez UAM we współpracy z 17 WBZ. Omówiono zagadnienia związane z historią i funkcjonowaniem garnizonu Poznań oraz jego istnieniem w świadomości mieszkańców w przeszłości i dzisiaj. Bez wątpienia poruszona tematyka dotyczyła także Muzeum, ponieważ jest ono jednym z promotorów podtrzymywania pamięci o wojskowej przeszłości Poznania.

Muzeum Uzbrojenia zaprezentowało samochód ciężarowy Dodge WC 52, który na tle sprzętu zaprezentowanego przez 17 WBZ stanowił swoisty łącznik między historią, a współczesnością. Pojazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród widzów, zwłaszcza jej najmłodszej części.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023

Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia

Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...

Edukacja

Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia

Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...

Aktualności, Muzeum online, Wystawa online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022

Muzeum Uzbrojenia

Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.