OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

Sprawdź

co u nas słychać

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

Sprawdź

co u nas słychać

OTWARTE! Wszystki...

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

Aktualności, Komunikaty

Po przerwie związanej z epidemią COVID-19 otworzyliśmy już wszystkie oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości! Chociaż z pewnymi ograniczeniami to jednak bardzo na Was czekamy!

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli – ekspozycja plenerowa – od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00, w niedzielę od 10.00 do 16.00. Do odwołania niedostępne są dla zwiedzających sale wystawowe.

Muzeum Armii „Poznań” na Cytadeli wyłącznie w soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 15.00.

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII tzw. lewy majdan – od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 15.00. Do odwołania niedostępne są dla zwiedzających ekspozycje w salach.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Odwachu na Starym Rynku  – górna część ekspozycji – od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 15.00

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 ze zmienioną i wzbogaconą wystawą stałą – od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 15.00

Ze względu na to, że udostępniamy niepełne ekspozycje obowiązują specjalne bilety wstępu w cenie – 5 zł normalny i 3 zł ulgowy (MMW – 2 zł). Wtorki pozostają dniami bezpłatnego zwiedzania.

Z powodu istniejącego wciąż zagrożenia epidemicznego i profilaktyki związanej z COVID-19 wprowadzamy dla naszych gości tymczasowy Regulamin zwiedzania.  Pełna jego treść jest dostępna przy wejściu do oddziałów WMN, w mediach społecznościowych oraz tutaj :

Tymczasowy regulamin zwiedzania

Najważniejsze zasady dla osób chcących nas odwiedzić:

– zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek  przed wejściem na ekspozycję przy pomocy udostępnionych przez Muzeum środków dezynfekujących,

– zwiedzający zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą odstępu minimum 1,5m. Obowiązek ten nie dotyczy rodzin,

– zabrania się dotykania eksponatów i wchodzenia na wygrodzone części ekspozycji,

– o liczbie osób przebywających jednocześnie na ekspozycji stałej decyduje Kierownik Oddziału Muzeum lub upoważniony przez niego pracownik,

– zakup biletów, wydawnictw i pamiątek powinien odbywać się w miarę możliwości poprzez płatności bezgotówkowe,

–  zawieszone do odwołania pozostają : zwiedzanie z przewodnikiem, zwiedzanie grupowe, zajęcia edukacyjne,

– nieczynne będą szatnie i toalety,

– należy bezwzględnie stosować się do umieszczonych w widocznym miejscu komunikatów i instrukcji oraz poleceń pracowników Muzeum.

Otwieramy nasze oddziały ostrożnie, nie chcąc narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo siebie, ani naszych gości – bardzo na wszystkich czekamy i zapraszamy.

Mamy nadzieję, że będziemy stopniowo znosić obecne ograniczenia w zwiedzaniu.

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

Tych bardziej ostrożnych cały czas zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.wmn.poznan.pl  oraz profilu WMN na portalu społecznościowym Fb (dostępne są tam między innymi informacje o zmianie organizacji pracy muzeum, konkursy, wirtualne spacery, ciekawostki historyczne).

Proponowane

Aktualności
Muzeum Armii "Poznań" nieczynne w weekend
31.03
2023
Muzeum Armii "Poznań"
Aktualności, Komunikaty
29.03 zmiana godzin otwarcia Muzeum Armii "Poznań"
23.03
2023
Muzeum Armii "Poznań"
29 marca 2023 roku Muzeum Armii "Poznań" wyjątkowo będzie czynne od godz. 14:00-17:00.
Uczestnicy zwiedzają
Zakończenie i podsumowanie projektu: „Renowacja i adaptacja Fortu VII dla zac...
23.03
2023
Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII
23 marca w Muzeum Martyrologii Wielkopolan odbyła się konferencja z udziałem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Podsumowaliśmy z...