Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

Sprawdź

co u nas słychać

OTWARTE! Wszystkie o...

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

OTWARTE! Wszystkie oddziały WMN!

Aktualności, Komunikaty

Po przerwie związanej z epidemią COVID-19 otworzyliśmy już wszystkie oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości! Chociaż z pewnymi ograniczeniami to jednak bardzo na Was czekamy!

Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli – ekspozycja plenerowa – od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00, w niedzielę od 10.00 do 16.00. Do odwołania niedostępne są dla zwiedzających sale wystawowe.

Muzeum Armii „Poznań” na Cytadeli wyłącznie w soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 15.00.

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII tzw. lewy majdan – od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 15.00. Do odwołania niedostępne są dla zwiedzających ekspozycje w salach.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Odwachu na Starym Rynku  – górna część ekspozycji – od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 15.00

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 ze zmienioną i wzbogaconą wystawą stałą – od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 15.00

Ze względu na to, że udostępniamy niepełne ekspozycje obowiązują specjalne bilety wstępu w cenie – 5 zł normalny i 3 zł ulgowy (MMW – 2 zł). Wtorki pozostają dniami bezpłatnego zwiedzania.

Z powodu istniejącego wciąż zagrożenia epidemicznego i profilaktyki związanej z COVID-19 wprowadzamy dla naszych gości tymczasowy Regulamin zwiedzania.  Pełna jego treść jest dostępna przy wejściu do oddziałów WMN, w mediach społecznościowych oraz tutaj :

Tymczasowy regulamin zwiedzania

Najważniejsze zasady dla osób chcących nas odwiedzić:

– zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk lub własnych rękawiczek  przed wejściem na ekspozycję przy pomocy udostępnionych przez Muzeum środków dezynfekujących,

– zwiedzający zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą odstępu minimum 1,5m. Obowiązek ten nie dotyczy rodzin,

– zabrania się dotykania eksponatów i wchodzenia na wygrodzone części ekspozycji,

– o liczbie osób przebywających jednocześnie na ekspozycji stałej decyduje Kierownik Oddziału Muzeum lub upoważniony przez niego pracownik,

– zakup biletów, wydawnictw i pamiątek powinien odbywać się w miarę możliwości poprzez płatności bezgotówkowe,

–  zawieszone do odwołania pozostają : zwiedzanie z przewodnikiem, zwiedzanie grupowe, zajęcia edukacyjne,

– nieczynne będą szatnie i toalety,

– należy bezwzględnie stosować się do umieszczonych w widocznym miejscu komunikatów i instrukcji oraz poleceń pracowników Muzeum.

Otwieramy nasze oddziały ostrożnie, nie chcąc narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo siebie, ani naszych gości – bardzo na wszystkich czekamy i zapraszamy.

Mamy nadzieję, że będziemy stopniowo znosić obecne ograniczenia w zwiedzaniu.

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

Tych bardziej ostrożnych cały czas zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.wmn.poznan.pl  oraz profilu WMN na portalu społecznościowym Fb (dostępne są tam między innymi informacje o zmianie organizacji pracy muzeum, konkursy, wirtualne spacery, ciekawostki historyczne).

Proponowane

No data was found
Logo UE