Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

Otwarcie wystawy ...

Otwarcie wystawy “Artyleria lekka Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”

Otwarcie wystawy “Artyleria lekka Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”

Aktualności, Wystawy

Dzisiaj o 12:00  w Muzeum Uzbrojenia, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości odbyło się oficjalne otwarcie wystawy czasowej pod tytułem “Artyleria lekka Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”.

Nasze muzeum po raz drugi porusza tematykę Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, lecz po raz pierwszy prezentuje wystawę całkowicie poświęconą artylerii, określanej jako “bóg wojny”. Wyjątkową atrakcją na ekspozycji będą niedostępne na co dzień oryginalne egzemplarze uzbrojenia artyleryjskiego takie jak: 75mm haubica M1A1, armata 6-funtowa i moździerz 3-calowy i inne. Oprócz tego ekspozycję wzbogaci wiele innych detali związanych z tym rodzajem wojsk m.in.: amunicja, optyka i mundury.
Data otwarcia nie jest przypadkowa, 4 grudnia to dzień w którym wspominamy św. Barbarę z Nikomedii – patronkę artylerzystów i dobrej śmierci. Czcili ją przede wszystkim ci, którzy na śmierć nagłą i niespodziewaną są najbardziej narażeni. Polecali się jej wszyscy, którzy chcieli sobie uprosić u Pana Boga śmierć szczęśliwą. Pośród nich byli także artylerzyści. 

W dniu otwarcia wstęp do Muzeum Uzbrojenia będzie bezpłatny. Wystawa dostępna będzie do 28 lutego 2019 roku.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023

Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia

Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...

Edukacja

Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia

Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...

Aktualności, Muzeum online, Wystawa online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022

Muzeum Uzbrojenia

Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.