Sprawdź

co u nas słychać

Sprawdź

co u nas słychać

Nowość Wydawnicza...

Nowość Wydawnicza: Krzysztof Hoff „Broń lotnicza w ujęciu pułkownika pilota Sergiusza Abżółtowskiego” już w sprzedaży

Nowość Wydawnicza: Krzysztof Hoff „Broń lotnicza w ujęciu pułkownika pilota Sergiusza Abżółtowskiego” już w sprzedaży

Aktualności, Publikacje WMN

Zapraszamy do lektury drugiego Zeszytu Historycznego pt. „Tropem Historii”. Najnowsza publikacja przypomina osobę pułkownika Sergiusza Abżółtowskiego oraz przedstawia w sposób szkicowy najważniejsze zagadnienia zawarte w jego pracach.

Postać pułkownika pilota dyplomowanego Sergiusza Abżółtowskiego z pewnością jest warta przypomnienia nie tylko ze względu na jego teoretyczne pisarstwo, ale też z uwagi na nietuzinkową biografię. Dość wspomnieć o jego bardzo długiej drodze do Wojska Polskiego, która wiodła z terenu zrewoltowanej w 1917 roku Rosji przez Syberię, Mandżurię, Japonię, Amerykę Północną do Francji, a stamtąd do Polski. W latach 1925-1929 pełnił obowiązki dowódcy poznańskiego 3. Pułku Lotniczego na Ławicy….

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszych oddziałów po najnowszą publikację w ramach cyklu: Tropem Historii: „Broń lotnicza w ujęciu pułkownika pilota Sergiusza Abżółtowskiego” Krzysztofa Hoffa.

Do nabycia tylko w naszych oddziałach

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie

Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023

Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia

Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...

Edukacja

Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia

Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...

Aktualności, Muzeum online, Wystawa online

Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022

Muzeum Uzbrojenia

Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.