Konkurs Izabella 2019 – wyróżnienie dla Muzeum Uzbrojenia

Sprawdź

co u nas słychać

Konkurs Izabella 2019 – wyróżnienie dla Muzeum Uzbrojenia

Sprawdź

co u nas słychać

Konkurs Izabella ...

Konkurs Izabella 2019 – wyróżnienie dla Muzeum Uzbrojenia

Konkurs Izabella 2019 – wyróżnienie dla Muzeum Uzbrojenia

Aktualności, Konkurs

Wystawa czasowa “Mundur polskich wojsk pancernych 1919-2019” dostała wyróżnienie w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce “Izabella 2019”. Wystawę, której kuratorem był Krzysztof Jankowiak prezentowaliśmy w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. Wyróżnienie przyznano w kategorii “działalność wystawiennicza”. Gratulujemy!

Wystawa “Mundur polskich wojsk pancernych 1919-2019” powstała w setną rocznicę  powołania z inicjatywy dowódcy Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera oraz Komitetu Narodowego Polskiego w Paryżu pierwszej, polskiej jednostki pancernej. Była hołdem oddanym polskim czołgistom służącym na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Konkurs Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce “Izabella” odbywa się co roku pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem jest Fundacja Muzeów Wielkopolskich.

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie
Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023
Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia
Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...
Edukacja
Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022
Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia
Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...
Aktualności, Muzeum online, Wystawa online
Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022
Muzeum Uzbrojenia
Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.