Gra miejska „Przygoda z Tatą” także w Muzeum Uzbrojenia

Sprawdź

co u nas słychać

Gra miejska „Przygoda z Tatą” także w Muzeum Uzbrojenia

Sprawdź

co u nas słychać

Gra miejska „Przy...

Gra miejska „Przygoda z Tatą” także w Muzeum Uzbrojenia

Gra miejska „Przygoda z Tatą” także w Muzeum Uzbrojenia

Aktualności

Muzeum Uzbrojenia, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości zostało zaproszone do udziału w Grze Miejskiej, której organizatorem jest Związek Dużych Rodzin 3 Plus Oddział Wielkopolski. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Ojców z dziećmi do wspólnego świętowania.

W niedzielę 19 czerwca 2022 w poznańskim Parku Cytadela odbędzie się rodzinna gra miejska pod hasłem „Przygoda z Tatą”. Wydarzenie to zostało zainicjowane i sfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Ojcostwo – przygoda życia”. Gra odbędzie się w tym dniu we wszystkich miastach wojewódzkich. W Wielkopolsce organizacją gry zajmuje się Związek Dużych Rodzin 3 Plus Oddział Wielkopolski.

„Przygoda z Tatą” to propozycja aktywnego świętowania Dnia Ojca, okazja do wspólnego spędzenia czasu i wzmocnienia relacji w rodzinie. Do zabawy zaproszone są drużyny składające się z ojca (kapitana) z dzieckiem/dziećmi w każdym wieku i całe rodziny. Obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Uczestnicy zmierzą się z zadaniami rozmieszczonymi w punktach kontrolnych na terenie Parku Cytadela, w których sprawdzą się  we współdziałaniu podczas dobrej zabawy.

Dla graczy przygotowywane są wyjątkowe zestawy startowe – w tym pamiątkowa koszulka, a na zwycięzców czekają ciekawe i cenne nagrody (m.in. książki, vouchery, gry planszowe, wejściówki na rodzinne wydarzenia).

Grze będzie towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami dla całych rodzin w godzinach 11.00-14.00 . Obok restauracji Umberto na chętnych czekać będą stoiska z malowaniem twarzy, grami rodzinnymi, konkursami oraz niespodziankami i konkursami dla ojców.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania Dnia Ojca  będzie koncert  zespołu Arete o godz. 16.30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej (wstęp wolny). Na koncercie usłyszymy najnowsze utwory dla rodzin z wydanej niedawno płyty „Mamy serce dla serca”. Podczas koncertu będzie miało miejsce ogłoszenie wyników gry oraz wręczenie nagród dla zwycięzców. Rozlosowane zostaną  także nagrody niespodzianki wśród wszystkich drużyn, które ukończyły grę.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na grę miejską „Przygoda z Tatą” na stronie: www.wielkopolska.3plus.pl

Proponowane

Aktualności, Wydarzenie
Promocja książki: „Pomnik Armii >>Poznań<<” red. Małgorzaty Schmi...
24.01
2023
Muzeum Armii "Poznań", Muzeum Uzbrojenia
Razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania zapraszamy na promocję książki poświęconej unikatowemu pomnikowi, który w ubiegłym roku skończył 40 lat. Wyd...
Edukacja
Senioralny październik w WMN
1-31.10
2022
Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919, Muzeum Uzbrojenia
Nadejście kalendarzowej  jesieni zwiastuje zbliżające się święto wszystkich Seniorów. Przed nami Senioralni. Poznań 2022  oraz Weekend Seniora z Ku...
Aktualności, Muzeum online, Wystawa online
Wirtualny Spacer po wystawie czasowej: „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat pols...
15.08
2022
Muzeum Uzbrojenia
Z okazji Święta Wojska Polskiego zapraszamy na wirtualne zwiedzania wystawy czasowej  „Pod Zielonym Talizmanem – 80 lat polskich Komandosów”.