Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Ferie zimowe 2022 z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

Sprawdź

co u nas słychać

Ferie zimowe 2022 z ...

Ferie zimowe 2022 z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

Ferie zimowe 2022 z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

Aktualności

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości serdecznie zaprasza do spędzenia ferii zimowych w swoich oddziałach, historycznych poszukiwań, przygód i zabaw. Przygotowaliśmy szeroką ofertę, w której każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

GRA MIEJSKA

Senior z gzubkiem na przechadzce

Gra dla babć, dziadków oraz wnuków, którzy razem przemierzać będą centrum Poznania, odkrywając wspólnie historię stolicy Wielkopolski.

Na drużynę, która przejdzie grę i dostarczy wypełniony pakiet do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w dniach 21 stycznia – 16 lutego 2022 roku, czeka nagroda. Gra będzie dostępna na stronie internetowej www.wmn.poznan.pl oraz w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Gra adresowana jest do dzieci w wieku 6 – 12 lat

Gra Miejska do pobrania – gra_senior_z_gzubkiem

Zalecany wydruk w formacie A3 lub powiększony A4.

Premiera: 21 stycznia 2022 roku

GRA MIEJSKA

Za Napoleonem!

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zaprasza na grę miejską „Za Napoleonem”, która powstała w ramach obchodów 215. rocznicy powstania wielkopolskiego 1806 r., którą świętowaliśmy w listopadzie 2021r. Z okazji Ferii Zimowych przypominamy i zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu z historią. Gra miejska zaprowadzi nas w poznańskie miejsca, które szczególnie związane są z gen. Janem Henrykiem Dąbrowskim i Józefem Wybickim oraz… Napoleonem. By do nich trafić, wystarczy rozwiązać kilka zadań, wykazać się spostrzegawczością i sprytem! Autorem gry jest – Piotr Kotecki.

Gra przeznaczona jest dla wszystkich, ale szczególnie polecamy ją rodzinom z dziećmi oraz  młodzieży.

Przewidywany czas trwania ok. 1 h.

Karta czeka  w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na Starym Rynku (Odwach).

Gra jest bezpłatna

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

KREATYWNA KSIĄŻECZKA O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

Została stworzona z myślą o wszystkich dzieciach, które chcą poznać historię zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Książeczka dostępna jest bezpłatnie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 oraz na stronie internetowej http://www.wmn.poznan.pl/edukacja/rodziny-z-dziecmi/.

Publikacja może towarzyszyć dziecku podczas aktywnego zwiedzania wystawy, może również pomóc uporządkować wiedzę po wizycie w Muzeum, a także urozmaicić czas spędzony w domu.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5 – 10 lat.

TEST GENERALSKI

Muzeum Armii „Poznań” proponuje 2-częściowy (w każdym tygodniu ferii) Test generalski w formie online.

W styczniu 2022 przypada 75. rocznica śmierci gen. dyw. Tadeusza Kutrzeby. Wszystkie pytania testu będą dotyczyły tej postaci z opcją różnych odpowiedzi do zaznaczenia. Na końcu formularza  ukaże się ilość prawidłowych odpowiedzi.

PROJEKCJE FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII (ul. Polska) zaprasza na projekcje filmów dokumentalnych

  • 19 i 26 stycznia, godz. 11:00 – projekcja filmu dokumentalnego Jasnowłosa prowincja, poświęconego deportacjom setek tysięcy obywateli polskich z ziem wcielonych do Rzeszy oraz grabieży ich mienia, przejętego przez sprowadzonych na ich miejsce Niemców. Scenariusz i reżyseria: Jacek Kubiak, Klaus Salge, współpraca: Janusz Zelmer. 75 min.
  • 21 i 28 stycznia, godz. 11:00 –  projekcja filmu dokumentalnego Świadkowie słowa Bożego o więzionych m.in. w obozie w Forcie VII w Poznaniu zakonnikach werbistach, męczennikach II wojny światowej. Scenariusz i reżyseria: o. Andrzej Danilewicz SVD. 42 min.

Filmy przeznaczone są dla widzów od 14 roku życia.

Projekcja dostępna w ramach opłaty za bilet wstępu – ulgowy – 3 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy mailowe: mmw@wmn.poznan.pl lub telefoniczne: +48 61 848 31 38

ĆWICZENIA OC POD KRYPTONIMEM “OUTFIT”

Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania (ul. Słupska 62, Poznań) organizuje warsztat – Ćwiczenia OC pod kryptonimem ‘Outfit’ połączone ze zwiedzaniem Schronu Przeciwatomowego dla Władz Miasta Poznania. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu dowiedzą się, jak przebiegały ćwiczenia z obrony cywilnej w okresie PRL-u.

Zapraszamy zarówno dzieci z opiekunami, jak i młodzież.

Terminy: 18 i 25 stycznia 2022 roku, godz. 12:00

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy telefoniczne: +48 (61) 8529 464

Proponowane

No data was found
Logo UE