Niezależnie od pamiątkowych, kolekcjonerskich „Cegiełek”, które oferowane są w sprzedaży indywidualnym osobom, Muzeum wraz z Urzędem Marszałkowskim przygotowało specjalne certyfikaty. Chcemy w ten sposób stworzyć wszystkim zainteresowanym w tym instytucjom i samorządom możliwość dobrowolnego wsparcia naszego wspólnego dzieła. Te osoby, instytucje i samorządy, które się na to zdecydują, zgodnie ze swoimi możliwościami, otrzymają specjalny Certyfikat podpisany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Certyfikaty, podobnie jak pamiątkowe artykuły kolekcjonerskie w formie cegiełek wydrukowane zostały na specjalnym zabezpieczonym papierze.
Jako główny element graficzny umieszczono na nim wizualizację nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz daty 1918 – 1919 z orzełkiem Wojsk Wielkopolskich po środku. Ponadto na Certyfikacie znajduje się herb Samorządu Województwa Wielkopolskiego, nowe logo Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także stylizowana chorągiew powstańcza.
Na certyfikacie, przy świetle UV można zobaczyć zdjęcie wykonane przez Kazimierza Gregera podczas przysięgi 1 Pułku Strzelców Wielkopolskich w dniu 26 stycznia 1919 roku na Placu Wolności.
Niezależnie od możliwości zakupu „Cegiełek”, każda osoba może dokonać na rzecz Muzeum darowizny w dowolnej kwocie, z przeznaczeniem na budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919r.
Rachunek do wpłaty: PKO BP SA I oddział w Poznaniu 98 1020 4027 0000 1702 0049 2538 z dopiskiem „Darowizna – Wsparcie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego”.
Osoby, instytucje, które przekażą jednorazową darowiznę przekraczającą 2000 zł nabywają prawdo do otrzymania certyfikatu.
Certyfikat – to jest dokument wystawiany wyłącznie dla Darczyńcy, który przekaże na rzecz budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 darowiznę pieniężną. Ubieganie się o certyfikat możliwe jest po wykazaniu faktu wniesienia darowizny. Liczba certyfikatów jest ograniczona.
Wszystkich zainteresowanych taką formą wsparcia budowy nowego Muzeum prosimy o kierowanie zgłoszeń i wszelkich zapytań drogą elektroniczną na adres:
k.brzezicka@wmn.poznan.pl lub sekretariat@wmn.poznan.pl
z dopiskiem „Wsparcie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego”
Wpis do Wirtualnej Księgi Pamiątkowej Ambasadorów Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
Wpis do Wirtualnej Księgi Pamiątkowej Ambasadorów Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 – przysługuje każdemu nabywcy „ Cegiełki” oraz darczyńcy, pod warunkiem wyrażenia zgody na wpis.
Treść formularza zgody umieszczona jest na stronie internetowej Muzeum oraz w kasie stacjonarnych punktów.
